התוכנית ללימודים הומניסטיים

השכלה רחבה

פילוסופיה, היסטוריה, מדעים, הגות ציונית, ספרות, אומנות ומחשבה חברתית וכלכלית.

חוויות חוץ כיתתיות

סיורי שטח ומפגשים עם אנשי מפתח שמכינים אתכם לאתגרים החברתיים הבוערים בישראל.

קהילה לומדת

כאשר כולם לומדים יחד את אותם הדברים באותו הזמן, נוצר שיח תוסס ייחודי.

מהם לימודים הומניסטיים, ולמה ללמוד אותם?

לימודים הומניסטיים הם ליבת התואר בשלם והעוגן של הקהילה הלומדת שלנו. מטרתם להעניק השכלה רחבה, לפתח דרכי חשיבה ביקורתיות ולחדד אופני ביטוי בכתב ובעל פה. הם כוללים פילוסופיה, הגות יהודית וציונית, היסטוריה, ספרות, מדעים, אומנות ומחשבה חברתית וכלכלית — הנושאים והמיומנויות שנחשבו לחיוניים למי שרצו להשתתף השתתפות פעילה בחיים האזרחיים בתקופה הקלאסית. אנחנו חושבים שהם הכרחיים אף יותר במציאות המורכבת והמאתגרת בישראל של היום.

מה מייחד את השיטה ההומניסטית?

הצטרפות לשיחה האינטלקטואלית הגדולה ביותר

מאפלטון ועד א"ד גורדון, הלימודים ההומניסטיים עוסקים ברעיונות הגדולים שעיצבו את הציביליזציה ואת התרבות שלנו. מתוך דיאלוג עם חוכמת העבר, תלמדו על המציאות העכשווית וכיצד אפשר לשנות אותה; תעניקו כבוד למסורת, אבל גם תתווכחו ותבקרו אותה; תכירו את המורשת הרעיונית של העבר, ותיצרו מחשבות חדשות ונחוצות משלכם.

הצטרפות לשיחה האינטלקטואלית הגדולה ביותר

קבוצות דיון במקום הרצאות

הקורסים נלמדים בקבוצות קטנות של לא יותר מ־25 סטודנטים. כך כל המשתתפים נדרשים לגבש דעה אישית, להעמידה למבחן ולהגן עליה. במקום לחזור על מסקנות של אחרים, תתנסו בהשארת חותם אישי ומקורי בכל דיון.

התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קריאה נוספת

מה אפשר לעשות עם התואר שלנו? הכול

מה אפשר לעשות עם התואר שלנו? הכול

מסע בעקבות הבוגרים שלנו הוביל אותנו לאולפן חדשות, למשרד ראש הממשלה, לשדות החינוך ולמיזמים אלטרנטיביים שעוסקים בדת ומדינה, יחסי יהודים–ערבים וכלכלה שיתופית. הצטרפו אלינו למסע הזה, ותופתעו לגלות מה עושים...

קראו עוד
10 סיבות לבחור בלימודים הומניסטיים

10 סיבות לבחור בלימודים הומניסטיים

עדיין מתלבטים מה ללמוד בשנה הבאה? אם אתם מתכננים קריירה במגזר הפרטי או הציבורי, באקדמיה או בתקשורת, בדיפלומטיה או בהיי-טק: קבלו 10 סיבות טובות למה לבחור בלימודים הומניסטיים (אבל יש...

קראו עוד

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם