התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות המערב: יוון ורומא

מרצה:  עידו חברוני

מהו העולם? מהו האדם? כיצד ראוי לחיות? שאלות אלו העסיקו את המין האנושי מראשית דרכו הספרותית. במהלך הקורס נקרא את יצירות היסוד הקלאסיות של הספרות המערבית: האיליאדה והאודיסיאה של הומרוס, מחזותיהם של אייסכילוס, אוריפידס וסופוקלס, אינאיס של וירגיליוס והמטמורפוזות של אובידיוס. נדון בהרחבה ביצירות אלו ונבחן את השפעתן המכוננת על תרבות המערב. נעסוק בשאלות הקיומיות העולות מן הטקסטים ונבחן את עולמנו לעומת עולמם. ניתן את דעתנו למערכות האינטרטקסטואליות שהיצירות נתונות בתוכן, נתבונן בדיאלוג המורכב המתנהל בין היוצר ובין מסורתו וההקשר ההיסטורי-חברתי שבו הוא מצוי ונדון בתרומתה הייחודית של הספרות לשיח התרבותי וביתרונותיה ביחס לתרומתן של הדת והפילוסופיה.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן