התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודיתקורסים

הגות יהודית חדשה והגות ציונית - בגולה

מרצה:  אסף ענברי

ההגות הציונית והספרות העברית המודרנית קשורות זו בזו. הן הפרו זו את זו, ובמקרים רבים הן אף נוצרו בידי אותם אנשים עצמם, כגון ברדיצ'בסקי, ביאליק וברנר, שתרומתם לפיתוחה של המחשבה הלאומית לא נפלה מתרומתם הספרותית. מטרת הקורס, אפוא, היא לבחון את ההגות הציונית לאורה של הספרות העברית המודרנית, ולהפך. לשם כך נקרא במהלך הקורס טקסטים מרכזיים בהגות הציונית (החל במבשריה ומניחי יסודותיה באמצע המאה התשע-עשרה וכלה בדור המייסדים של מדינת ישראל, תוך מתן ביטוי מאוזן ככל האפשר לזרמים ולתתי-הזרמים השונים שהתפתחו בציונות החילונית והדתית, התרבותית והמדינית, הסוציאליסטית והליברלית, הממלכתית והאנרכיסטית) ויצירות מרכזיות של הספרות העברית המודרנית, תוך בירור רקען ההיסטורי של היצירות, ליבון תוכנן הרעיוני (וקישורו להגות הציונית הכלולה בחומר הקורס), עמידה על איכויותיהן האמנותיות ועיגונן במהלכים הספרותיים והתרבותיים שבמסגרתם הן נוצרו.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם