התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מבוא למקרא

מרצה:  חיים מאיר נריה, אורית אבנרי

המקרא הינו אסופה של ספרים שחוברו בזמנים שונים, על ידי מחברים מגוונים ובסגנונות רבים. בעקבות זאת ניתן לשמוע בו קולות סותרים, משתלבים ומקבילים, העונים על שאלות יסוד רבות שעולות מתוכו. גם מבחינת אופי הכתיבה, המקרא מאופיין בעושר יוצא דופן: יש בו קטעי שירה, משלי חכמה, סיפורים, חוקים ונבואות.

היצירה המקראית, כפי שנתגבשה בסוף התהליך היוותה ומהווה מקור השראה לתרבות המערבית בכלל ולתרבות היהודית בפרט. מטרת הקורס הינה התנסות בקריאה של הז'אנרים השונים תוך יצירת מפגש משמעותי בין הקורא לבין הטקסט הנקרא. נעקוב אחר תימות, דמויות, אירועים ותמונות תוך הדגשת ופיתוח מיומנות 'קריאה צמודה' של יחידה ספרותית וקריאה אינטרטקסטואלית המשווה בין כמה יחידות טקסט.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן