התכנית ללימודים הומניסטיים

התכנית ללימודים הומניסטיים

הלימודים מצרפים אותך לשיח אינטלקטואלי בן מאות שנים

במסגרת התכנית ללימודים הומניסטיים המהווה את ליבת התואר, הסטודנטים פוגשים את הרעיונות הגדולים שעיצבו את הציביליזציה המערבית ואת התרבות היהודית. במהלך התכנית נחשפים הלומדים ליצירות המופת של המסורת המערבית ושל המסורת היהודית ובמקביל מעשירים את הידע בקורסים במדעי הטבע והחברה, לרבות כלכלה, ביולוגיה ופיזיקה; אמנות, מוסיקה וספרות מהתקופה הקלאסית ומהתקופה המודרנית כאחת; קורסים במחשבה יהודית, מהתנ״ך ועד ימינו; ולימודי דת, עם דגש על האסלאם. חלק עיקרי מזמנם של הסטודנטים מוקדש לקריאת ספרי מופת ודיון בהם.

הסטודנטים מפתחים בסיס רחב של ידע המאפשר התפתחות בכל תחום, ומכינים את הסטודנטים לעולם גלובלי ומורכב. במציאות המשתנה במהירות, היכולת לפרוץ את הגבולות בין תחומים היא הכרחית; מנהיגי המחר יידרשו לחבר נקודות הנראות נפרדות, להפעיל חשיבה יצירתית וביקורתית ולהפגין יכולות ביטוי גבוהות בכתב ובעל פה. מעל הכל, על מנהיגי העתיד יהיה לדעת איך ללמוד ואיך להתגבר על החשש מהתנסות בדברים חדשים ומאתגרים.

לבנות בסיס למקצועות העתיד ולהוביל את החברה

התכנית ללימודים הומניסטיים הִנָּהּ הבסיס לקהילה האקדמית שלנו והציר המרכזי שלה. התכנית ללימודים הומניסטיים מעניק לסטודנטים במרכז האקדמי שלם את התשתית לחיים של למידה ומשמעות: הוא מבסס ידע נרחב בעולם הרעיונות והמחשבה האנושית ; הוא מפתח כלים אינטלקטואליים ואקדמיים במסגרת קורסים במדעי הטבע, במדעי החברה, וקורס כתיבה; הוא מכשיר את הסטודנטים במגוון רחב של מיומנויות: ניתוח מידע, קריאה ביקורתית וניהול דיאלוג; הוא מהווה את חווית היסוד של הקהילה האינטלקטואלית.

קריאת ספרי המופת מעודדת את הסטודנטים שלנו לצאת למסע אינטלקטואלי אמיץ, ביקורתי ועמוק. כך אנו מפתחים את הרגלי החשיבה הנדרשים ממנהיגים.