התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

פילוסופיה, אז ועכשיו

מגדולי הפילוסופים של אתונה העתיקה ועד לתיאוריות על צדק חברתי בישראל של היום.

להכיר את המסורת

מהנרטיב המקראי ומחשבת חז"ל ועד לקבלה, חסידות ואמונה אחרי השואה.

קבוצות דיון קטנות

קבוצות קטנות המאפשרות לכל אחד ואחת ליצור ולעצב את השיח בכיתה.

חיבור ייחודי בין שתי זהויות

לאורך ההיסטוריה עמד העם היהודי בצומת שבין שני עולמות: הטקסטים המכוננים של ההגות היהודית והיצירות המונומנטליות של העולם הרחב. התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית מציעה הזדמנות נדירה לשלב לימוד מעמיק של שני העולמות. נוסף על כך, הגישה המשלבת מעודדת את העיסוק בחקירת הזהות הישראלית והיהודית המודרנית והיא בבחינת המתח ההדדי והמפרה שביניהן.

מה מאפיין את שיטת הלימוד שלנו?

קריאות צמודות של טקסטים מכוננים

מהמקרא וכתבי אפלטון ועד פרויד, ויטגנשטיין ולוינס, המפגש הבלתי-אמצעי עם הטקסט הוא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם שאלות יסוד מכוננות בתרבות שלנו. הקורסים בתוכנית משלבים סקירה רחבה של טקסטים מכוננים מן ההגות המערבית ומן המחשבה היהודית,  לצד קורסי קריאה צמודה, שיוקדשו לספרים מסוימים, כגון פוליטיקה, הזוהר ומורה הנבוכים.

IPJ-1
IPJ-2

קבוצות דיון פעילות

הלימוד נעשה בקבוצות קטנות, המאפשרות לכל אחד ואחת להשתתף בדיון. כל המשתתפים נדרשים לגבש דעה אישית, להעמידה למבחן ולהגן עליה. במקום לחזור על מסקנות של אחרים, תתנסו בהשארת חותם אישי ומקורי.

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הלימודים ההומניסטיים ושוק העבודה

יומן מסע: מיכאל שוורץ מפתח תוכניות חינוכיות ליהודי התפוצות

תוכניות המיועדות ליהודים צעירים מהתפוצות שוטפות את הארץ בעשרות אלפי משתתפים מרחבי העולם מדי שנה. מיכאל שוורץ עובד בפרויקט "מסע" – הפרויקט המוביל את התוכניות ארוכות הטווח בישראל – וחבר בצוות שמפתח את התוכנית החינוכית. "זו עבודה שמובילה תהליכים חינוכיים משמעותיים", הוא אומר

קראו עוד

מדעי הרוח: להעיף את הקריירה שלך קדימה

מיהם האנשים שעושים שינוי באמת? מי שמחזיקים בעמדות בכירות בממשלה ובפוליטיקה, מי שמקימים חברות המעסיקות מאות עובדים, מי שמעוררים השראה, מי שכותבים מחקרים פורצי דרך ומי שמובילים שינויים חברתיים: אלה הם תחומים שרק מי שלומד מדעי הרוח מסוגל להבין אותם.

קראו עוד

מדעי הרוח - אבל מה יש לעשות עם זה?

לרוב, זו השאלה האינטיליגנטית ביותר שמסוגלים להפיק עוברי אורח, את אלו שהרהיבו עוז להירשם למדעי הרוח. אז בואו נפתח בתכל'ס, ולמי שחושב שהמושג היידישאי "תכל'ס" רחוק מאנשי הרוח, הרשו להצביע על העובדה שמילה זו במקורה העברי היא "תכלית", אחד מאבני הבסיס ללימוד מדעי הרוח.

קראו עוד

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן