התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודיתקורסים

מבוא לפילוסופיה בעת החדשה

מרצה:  אלי שיינפלד

מטרת הקורס להכיר את הפילוסופיה המודרנית כפי שהתגבשה במאות השבע עשרה והשמונה עשרה על שני זרמיה העיקריים: רציונליזם ואמפיריציזם. בקורס נעמוד על חידושם הפילוסופי של שלושת הפילוסופים הרציונליסטים המרכזיים (רנה דקארט, ברוך שפינוזה וגוטפריד וילהלם לייבניץ) ושלשת הפילוסופים האמפירציסטים המרכזיים (ג'ון לוק, ג'ורג' ברקלי ודוד יום). נעסוק במושגי היסוד של כל אחת מהזרמים האלה ונכיר מקרוב את המחלוקות הפילוסופיות בתוך כל זרם וכן בין שני הזרמים. הקורס אמור להקנות לסטודנטים היכרות מעמיקה עם הפילוסופים של המאה השבע עשרה והשמונה עשרה, וכלים שיאפשרו להם להתמודד עם הפילוסופים שנלמד בקורס ובכלל עם טקסטים מתקופה זו תוך הבנת הקשרם הרחב ומשמעותם הפילוסופית. כמו כן, ההתוודעות עם סוגיות היסוד הפילוסופיות שצמחו בעת החדשה תאפשר לסטודנטים להתמצאות בדיונים פילוסופיים המתקיימים עד עצם היום הזה ולהכיר את שורשיהם.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

לתרומה לחמ"ל החירום הירושלמי לתיאום הרצאות "שלם בשטח"

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם