אין עוד תואר כזה.

אין עוד תואר כזה.

המרכז האקדמי שלם הוא מוסד להשכלה גבוהה המעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים. אם אתם מחפשים אתגר אינטלקטואלי ורוצים להיות חלק מקהילה קטנה ולומדתזה המקום בשבילכם.

דברו איתנו

חוויה אינטלקטואלית

הלימודים בשלם הם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה, בכיתה ומחוצה לה.

תואר ראשון דו־חוגי

תואר דו-חוגי ברוח אוניברסיטאות העלית בארה״ב, שכולל תוכנית בלימודים הומניסטיים ואחת משתי התוכניות הבאות: תוכנית בלימודי המזרח התיכון והאסלאם או תוכנית בלימודי פילוסופיה כללית והגות יהודית.

התוכנית בלימודים הומניסטיים

פילוסופיה והיסטוריה, כלכלה וספרות, מדעים ואומנות: הלימודים ההומניסטיים הם בסיס לכל קריירה, תורמים להתפתחות האישית ומשמשים מקפצה בדרך להשפעה על החברה.

למדו עוד

התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

לצד צלילה לפוליטיקה, להיסטוריה, לתרבות, לספרות ולכלכלה של החברה הערבית, תלמדו לדבר ערבית שוטפת בעזרת מתרגלים פרטניים ותוכניות הטמעת שפה המוציאות אתכם לשטח.

למדו עוד

התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

תעיינו ביצירות הגדולות של הציביליזציה המערבית ואת ההגות היהודית. תכירו מקרוב את אפלטון ואריסטו, את לוינס ופוקו, את ספרות חז"ל ואת הרמב"ם – ואת טבע האדם עצמו.

למדו עוד

בוגרים

דיפלומטיה וממשל, כלכלה והיי-טק, תקשורת וחינוך: הבוגרים שלנו משתלבים במגוון תחומים, ומשפיעים בהם.

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חדשות

מיזמים חברתיים, התנדבויות ופעילויות בשטח: הקהילה הלומדת שלנו נמצאת תמיד בתנועה.

"השפה הערבית היא הבסיס להבנת התרבות הערבית": ריאיון עם יוסי קטש

אנגלית היא אומנם השפה הבינלאומית, אך עם כל הכבוד, ויש כבוד – השפה הרשמית של המזרח התיכון, על שלל הקבוצות האתניות המרכיבות אותו, היא השפה הערבית. כיליד דמשק שחווה על בשרו את פערי התרבות הערבית לעומת הישראלית, הציב לו למטרה יוסי קטש, מזרחן בכיר המלמד את השפה הערבית המדוברת במרכז האקדמי שלם, לגשר בין שני העולמות.

קראו עוד

דביר דימנט: "קיימת סתירה פנימית באסלאם בנוגע לזיקה היהודית להר הבית"

בשאלת הזיקה והקשר היהודי להר הבית מעורבים כיום לרוב טיעונים המבוססים על השקפות מודרניות, ואילו מקורות קדומים נשכחים או לא באים לידי ביטוי. ספר חדש שהוציאו יחדיו פרופסור יצחק רייטר, חוקר בכיר של העולם הערבי בישראל ובמזרח התיכון ומומחה בין-לאומי בחקר סכסוכים במקומות קדושים, ודביר דימנט, בוגר המרכז האקדמי שלם, מציג זווית מעניינת על הדיון, דווקא מהצד המוסלמי.

קראו עוד

ביבליה ערביקה: המיזם הבינלאומי שהוליד לד"ר אריק סדן ספר חדש

כולנו מסוגלים לזהות את היידיש והלדינו, לשון הדיבור היהודית של יוצאי אשכנז וספרד, אך כמה מאיתנו יודעים לזהות את הערבית-יהודית? ד"ר אריק סדן, הממונה על ניהול מערך הערבית בתוכנית ללימודי המזה"ת והאסלאם במרכז האקדמי שלם, הוא אחד מעמיתי המחקר בפרויקט "ביבליה ערביקה" – פרויקט מחקר בינלאומי המתחקה אחר פירושי התנ"ך בקרב דתות שונות, ואשר במסגרתו הוציא ד"ר סדן לאור ספר פירושים מיוחד.

קראו עוד

אירועים

סדנאות מקצועיות, התנדבויות בשטח, חוגי העשרה, כנסים וימי עיון שמארגנים הסטודנטים – הם רק חלק מהדרכים להעשיר ולהשלים את החוויה בשלם.

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם