קריירהמרכז הכתיבה

אנחנו כותבים. הרבה

כדי לחולל שינוי, צריך לדעת להתבטא ולשכנע.

לא מספיק לחשוב על הברקה או על רעיון מוצלח, צריך לדעת לפרק אותם לטענה ולמבנה שמוביל אליה, כדי שאחרים יוכלו להשתכנע וללכת בעקבותיהם.

אחד הדברים המייחדים את התואר שלנו הוא הדגש על פיתוח מיומנויות הקשורות לרטוריקה, להתנסחות ולכתיבה. כתיבה היא הרבה מעבר לתחביר כמו שרטוריקה היא הרבה מעבר לדיבור. אלו דרכי ביטוי ותקשורת, אמצעים להעברת רעיונות – רעיונות שיכולים לחולל שינוי בעולם.

הכישרון להתבטא היטב בכתב ובעל פה לא מגיע יש מאין. הוא מתגבש כשכותבים ומתנסים שוב ושוב, מקבלים משוב, עורכים וכותבים מחדש. מרכז הכתיבה שלנו מעודד את הסטודנטים לשכלל את יכולות ההבעה שלהם, ונותן להם את הכלים לעשות זאת.

פוסט, נאום או עבודה סמינריונית – תומכי הכתיבה כאן בשבילכם

כדי לשפר את מיומנויות הכתיבה ויכולת הביטוי של הסטודנטים, מרכז הכתיבה מספק ליווי, תמיכה ומשוב במגוון דרכים: בסדנאות, פגישות פרטניות אחד על אחד, ובקורס ייעודי.

כבר בסמסטר הראשון בשנה א' הסטודנטים משתתפים בקורס ובסדנה בכתיבה עיונית ואקדמית. קורס הכתיבה מקנה להם את הכלים לכתיבה אקדמית: מניסוח שאלת המחקר, דרך חיפוש המקורות ובניית הטיעון, ועד העלאת הדברים על הכתב. בהמשך הדרך, מלווה מרכז הכתיבה את הסטודנטים בכתיבת העבודות עצמן.

מרכז הכתיבה מסייע לסטודנטים להתנסח גם מחוץ לעולמות האקדמיה – בבניית מצגת, בכתיבת פוסט, נאום, או בסיעור מוחות לקראת פרויקט. מנחי הכתיבה מסייעים לסטודנטים לפצח מהי בעצם המטרה שלהם ואיך אפשר להגיע אליה – בעל פה או בכתב.

לא משנה באיזו קריירה: יכולת ניסוח וביטוי יכולה לעשות את ההבדל

כתיבה קולחת ויכולת התנסחות בהירה בעל פה נחוצות בכל שלב במהלך הקריירה. ההבדל בין התנסחות רגילה להתנסחות מעולה יכול להיות ההבדל בין רעיון שמתקבל ומתחיל לקרום עור וגידים לבין רעיון שנשאר על הנייר.

זו הסיבה שמרכז הכתיבה מקנה מיומנויות בסיס בהעברת רעיונות; הוא מסייע בהקניית מבני חשיבה, אסטרטגיות ביטוי וניסוח שעוזרים לסטודנטים שלנו בכל שלב בעתיד, בכל קריירה שבה יבחרו: אקדמיה, יזמות, ניהול, חינוך, תקשורת וכל תחום אחר.

המנחים של מרכז הכתיבה

מנחי הכתיבה שלנו הם לא רק בעלי ניסיון מגוון בכתיבה ומדריכים מעולים שבאמת אכפת להם, אלא גם כאלה שמכירים את אתגרי הכתיבה ואת הדרכים להתגבר עליהם מעבודתם היומיומית. הם יעזרו לכם להסתכל לדף הלבן בעיניים, ולכתוב את מה שאתם רוצים בדרך הטובה היותר.

לכתוב, לכתוב ושוב לכתוב.

הדרך היחידה המוכיחה בעקביות את יעילותה ברכישת מיומנויות ההתנסחות והכתיבה היא לכתוב – המון, וכל הזמן. נרתעים ממשימות הכתיבה? הינה כמה כתבות שיעזרו לכם להתגבר על המשוכה. תכינו את העט, או את המקלדת.

איך לכתוב טור דעה?

איך לכתוב טור דעה?

אם יש לכם עמדה ואתם מסוגלים לנסח אותה - גם אתם יכולים לכתוב טור דעה לעיתון. ד"ר אבי גרפינקל, ראש מרכז הכתיבה במרכז האקדמי שלם, מונה את המרכיבים שיעזרו להפוך...

קראו עוד

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם