קהילה וחברהמעורבות קהילתית

מעבר ללימוד בכיתה, החיים הסטודנטיאליים בשלם מורכבים גם ממעורבות של הסטודנטים בחברה שסובבת אותנו. למעורבות החברתית יש תפקיד חשוב ביצירת המרקם הקהילתי המיוחד שמאפיין את קהילת הסטודנטים שלנו. קהילה של אזרחות טובה ופעילה, שנשענת הן על עומק אינטלקטואלי והן על אחריות כלפי הסביבה.

במהלך התואר פועלים הסטודנטים והסטודנטיות שלנו בשלל תחומים. כל סטודנט וסטודנטית יכולים לבחור בתחום הקרוב לליבם, במיזמים שהוקמו בתוך הקמפוס או להצטרף לעמותות קיימות.

מיזמים אלה מבטאים גישות שונות לעשייה חברתית: החל במגע ישיר עם אוכלוסיות מוחלשות וכלה בעיסוק אסטרטגי במדיניות ציבורית ובבניית קהילות מכוונות מטרה.

מעבר לקידום החברה שסביבנו, ההשקעה גם חוזרת לסטודנטים. הם מקבלים נקודות זכות אקדמיות על פעילותם, רוכשים כלים להובלת פרויקטים גדולים וזוכים להיכרות באופנים חדשים עם חבריהם וחברותיהם לספסל הלימודים.

הינה טעימה ממסלולי המעורבות החברתית שלנו

ספריית השביל

פרויקט "ספריית שביל" הוקם כדי לאפשר להולכים בשביל ישראל חוויה תרבותית ארץ-ישראלית עמוקה ומשמעותית יותר. 18 ספריות פרושׂות מדן ועד אילת, מתוחזקות לאורך השנה על ידי צוות סטודנטים- "ספרנים".

קראו עוד

שיפוץ שלם

במסגרת "שיפוץ שלם", הסטודנטים משפצים ומעצבים דירות של משפחות רווחה בשכונה, וגם תורמים לטיפוח הסביבה. כך אנו מטפחים גם את הקשר בין הסטודנטים של שלם לבין הדיירים המתגוררים בשכנות לקמפוס.
קראו עוד

כתב י(ע)ד

"כתב י(ע)ד" הוא פרויקט כתיבה בשיתוף עמותת אפיקים בתלפיות. זהו מרכז כתיבה וחונכות שהקימו סטודנטים משלם, ובו ילדים בסיכון לומדים כיצד לשפר את יכולת הכתיבה והביטוי האישי שלהם, יכולת שתסייע להם בהמשך חייהם.
קראו עוד

קרייה נאמנה

קריה נאמנה

הפרויקט "קריה נאמנה" הוא שיתוף פעולה בין המרכז האקדמי שלם לבין הסוכנות היהודית, ובו הסטודנטים מסייעים לאנשי התחזוקה ולעובדי הניקיון בקריית מוריה בלימוד השפה העברית, מנגישים בעבורם מידע יום־יומי, ועוזרים להם בהתנהלות מול בירוקרטיה, כדי לסייע בהשתלבותם בחברה.

דיפלואקט

דיפלואקט

תוכנית דיפלואקט נעשית בשיתוף פעולה בין המרכז האקדמי שלם לעמותת "מילואימניקים בחזית". במסגרת תוכנית זו, כעשרים סטודנטים נפגשים אחת לשבוע במהלך השנה האקדמית ועוברים יחד הכשרה שמטרתה הענקת כלים וידע בנושאי הסברה למען שמה הטוב של מדינת ישראל.

הזכות ליהדות

"הזכות ליהדות" זה שת"פ עם המרכז ליהדות ומדינה במכון הרטמן שמטרתו היא לשפר את שירותי הדת בישראל. המשתתפים/ות יעברו מסלול הכשרה ייחודי הכולל לימוד מקיף ופעילות מעשית לקידום שינויי מדיניות בתחום.

כפר הסטודנטים

כפר הסטודנטים

כפר הסטודנטים בארמון הנציב הוא שיתוף פעולה של בני עקיבא, קהילת "בית ישראל" ומרכז לקידום צעירים בירושלים. במרחק הליכה מהקמפוס, חברי הכפר מתגוררים בשכונת ארמון הנציב.

מאחים את השסעים

מהסדקים בקירות בדירות שיכונים ועד הסדקים בחברה הישראלית, הסטודנטים שלנו מקדישים מזמנם כדי לעשות תיקון חברתי.

שיפוץ שלם – כשרוח פוגשת חומר

שיפוץ שלם – כשרוח פוגשת חומר

אחת התוויות שנהוג להדביק לאנשים שבוחרים להקדיש את חייהם לפילוסופיה היא שהם עסוקים בסוגיות שנמצאות ברומו של עולם, אבל לא ממש מחוברים לעולם. ביידיש קוראים לזה "לופט געשעפט". ובעברית –...

קראו עוד

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם