חוויהמעורבות קהילתית

אנחנו לא מתלוננים. אנחנו עושים

בשנתיים הראשונות ללימודים מחויבים כל הסטודנטים לשלוש שעות שבועיות של מעורבות קהילתית. את המעורבות הקהילתית אפשר לבצע במיזמים שהוקמו ע"י סטודנטים במרכז האקדמי שלם או מתקיימים בסביבה הקרובה לקמפוס. מיזמים אלה מבטאים גישות שונות לעשייה חברתית, החל במגע ישיר עם אוכלוסיות מוחלשות וכלה בעיסוק אסטרטגי במדיניות ציבורית ובבניית קהילה טובה יותר.

והחלק הקשה במעורבות החברתית? באיזה מיזם לבחור.

מסלולי מעורבות קהילתית של המרכז האקדמי שלם:

כתב י(ע)ד
"כתב י(ע)ד" הוא פרויקט כתיבה בשיתוף "מרכז שרי" של עמותת אפיקים בתלפיות. הפרויקט, שהקימו סטודנטים משלם, הוא מרכז כתיבה וחונכות המעניק לילדים בסיכון יכולות כתיבה וביטוי אישי שיסייעו להם בהמשך חייהם.

שכנות טובה – אבו תור
"שכנות טובה אבו תור" היא יוזמה משותפת של תושבים יהודים וערבים בשכונת אבו תור, השואפים לשפר את החיים בשכונה ולבנות יחסי שכנות טובים. הפרויקט כולל שיעורי עברית וערבית, קבוצת כדורגל, הדרכה כלכלית, גינה קהילתית ואירועים קהילתיים נוספים.

שיפוץ שלם
במסגרת "שיפוץ שלם", הסטודנטים משפצים ומעצבים דירות של משפחות רווחה בשכונה. הפרויקט עוסק גם בטיפוח הסביבה, וכך גם בטיפוח הקשר בין הסטודנטים של שלם לבין הדיירים המתגוררים בשכנות לקמפוס.

עמותת גשר –"שבט אחים"
פרויקט "שבט אחים" הוא שיתוף פעולה בין המרכז האקדמי שלם לבין עמותת "גשר", השואפת לחבר בין קבוצות שונות בישראל ולקדם את האפשרות לחיים משותפים דרך מפגשים מודרכים.

קריה נאמנה
הפרויקט "קריה נאמנה" הוא שיתוף פעולה בין המרכז האקדמי שלם לבין הסוכנות היהודית, ובו הסטודנטים מסייעים לאנשי התחזוקה ולעובדי הניקיון בקריית מוריה בלימוד השפה העברית, בהנגשת מידע ובהתנהלות מול בירוקרטיה, כדי לסייע בהשתלבותם המלאה בחברה.

מבטיחים לכם חוויה ייחודית

הלימודים בשלם הם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה, המתרחשת גם בכיתה וגם מחוצה לה. ניקח אתכם למסע במקומות הפחות מוכרים בחברה הישראלית, נטוס להודו, לסן פרנסיסקו ולוושינגטון, ויחד נגבש קהילה לומדת ופעילה, שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בישראל.

שורשים: כשבני נוער יהודים ופלסטינים מבקשים להיפגש

יש לא מעט יוזמות שמטרתן לעודד שיח בין ישראלים לפלסטינים, אך התחושה היא שהן לא באמת עושות את העבודה. תנועת נוער חדשה שייסדה רז קונס, סטודנטית שנה ב' במרכז האקדמי שלם, יחד עם יקיר ריינבאום ושאדי אבו עוואד, עשויה לשנות את המצב. הצטרפנו לסיור סטודנטים בתנועת הנוער "שורשים"

קראו עוד

כפר סטודנטים בארמון הנציב? צביקה כהן יספר לכם למה

אחד המאפיינים של הסטודנטים במרכז האקדמי שלם, הממוקם בסמוך לארמון הנציב שבירושלים, הוא הרצון לשנות ולהשפיע. במסגרת הלימודים בשלם משתתפים הסטודנטים בקורס "אתגרים ושסעים בחברה הישראלית" החושף אותם לאתגרים ולבעיות שלא ידעו שקיימים בישראל, לפעמים ממש מתחת לאפם, ומעודד אותם להתנדב וליצור שינוי בסביבתם הקרובה ובארץ בכלל.

קראו עוד

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יום פתוח 14.2.20

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

כדי להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום הפתוח: להשתתף בשיעורים מרתקים, לשאול את הסטודנטים על החוויה שלהם, לשמוע מהבוגרים על פיתוח קריירה וליהנות מאווירה ייחודית של קהילה לומדת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד