אודותהסגל

עידו חברוני

התוכנית ללימודים הומניסטיים

ד"ר עידו חברוני הוא חוקר ספרות חז"ל ומרצה לספרות קלאסית. הוא היה המנהל החינוכי המייסד של המרכז האקדמי שלם.

ד"ר חברוני, הנחשב לאחד המומחים בישראל בפילוסופיה ובפדגוגיה של ספרי המופת, הוא בעל תואר דוקטור בספרות עם ישראל מאוניברסיטת בר-אילן. לאחר סיום הדוקטורט הצטרף לצוות ההקמה של מוסף התרבות של "מקור ראשון" ופרסם בו טור שבועי, לימד במכללת אורות ובמכללת הרצוג, והיה דיקן עמיתים ומרצה במכון מנדל למנהיגות. ספרו, "חיות קודש – יצורי הפרא בבית מדרשם של חז"ל", יצא ב-2006 בהוצאת ידיעות אחרונות.

פרסומים נבחרים

חיות קודש – יצורי הפרא בבית מדרשם של חז"ל (ידיעות אחרונות, 2016)

 "הקנה, הארז והרוח: על היחס שבין ה'תורה' ל'עולם' בסיפור תלמודי (תענית כ ע"א-ע"ב)" מעשה סיפור: מחקרים בסיפורת היהודית (אוניברסיטת בר-אילן, 2009), כרך ב

 "הרוח שבבשר: מיניות ורוחניות בסיפורי חז"ל", קובץ מאמרים בעקבות הכנס "הרוחניות בעולמם של חכמים", בית מורשה (התקבל לפרסום)

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן