חדשות

שנת הלימודים תשפ"ד תיפתח ב-28.1.24 י"ח בשבט

27 בדצמבר 2023

תכנית הלימודים של שנת הלימודים תשפ"ד 2024 תכלול שני סמסטרים בני 11 שבועות ותסתיים ב-1 באוגוסט. בנוסף, על אף ששנת הלימודים טרם נפתחה – כלל הסטודנטים מקבלים את מלגות המחיה והדיור החל מחודש נובמבר.

השיעורים שלנו בכיתות מושתתים על שיחה והחלפת רעיונות, הסטודנטים שלנו מתקדמים יחד באמצעות תוכנית לימודים שנבנתה בקפידה, והכי חשוב, אנחנו קהילה מחויבת של חברים ועמיתים לומדים. יש לנו גם פי שניים סטודנטים המשרתים במילואים מאשר בשאר המוסדות, ומבחינתנו זה אות כבוד. אנו גאים מאוד במה שהסטודנטים עושים כדי לשמור על כולנו ועל עתידה של מדינת ישראל.

בהתחשב ברצון שלנו לחזור לשגרה ובהתחשב בייחודיות שלנו, המבורכת והמאתגרת כאחד – החלטנו לא להצטרף לאוניברסיטאות בפתיחת השנה האקדמית בסוף החודש. אנו נמתין עד כמה שניתן בתקווה שעוד ועוד משרתי מילואים יחזרו הביתה ויוכלו להתחיל עם כולנו את לימודיהם. בד בבד אנו גם מתחייבים להעניק שנה אקדמית עם שני סמסטרים מותאמים, שיאפשרו לכמה שיותר מהסטודנטים והסטודנטיות שלנו לסיים את שנת הלימודים, וכל זאת מבלי לפגוע באיכות ההוראה והלמידה.

שנת הלימודים האקדמית תתחיל ב-28 בינואר 2024 ותכלול שני סמסטרים בני 11 שבועות כדלקמן:
סמסטר א': 28.1.24 – 16.4.24
חופשת הסמסטר: 17.4.24 – 14.5.24
סמסטר ב' : 15.5.24 – 1.8.24

לאחר כל סמסטר לא יתקיימו "תקופת בחינות", ובמקום זאת יינתנו הערכות חלופיות.

בראש סדר העדיפויות אנו מציבים למידה רצינית ואינטלקטואלית עבור אלה שיוכלו להתחיל ללמוד ב-28 בינואר או זמן קצר לאחר מכן. בד בבד אנו מתחייבים שנעשה כל מאמץ אפשרי עבור כל אנשי ונשות המילואים כדי שנסיים כולנו את השנה יחד. יחד עם הקלות שפרסמנו נרתום את היצירתיות ואת היתרונות הטמונים בהיותנו קהילה קטנה על מנת ליצור התאמות לכל המגויסים. אנו מקווים ומייחלים לראות את כל המילואימניקים והמילואימניקיות חוזרים במהרה לקמפוס בשלום.

פרופ' ראס רוברטס, נשיא המרכז האקדמי שלם מסביר: "להחלטה הזו לא הגענו בקלות ראש. התרגשנו עמוקות מהחיילים שביקשו מאיתנו שנתחיל ללמוד ולא נחכה להם, ומאלה שאינם לובשים מדים שהפצירו בנו שלא נתחיל את השנה האקדמית עד שכל המשרתים במילואים ישובו הביתה. אלו הם ביטויים נפלאים של נדיבות וערבות הדדית. אנו מאמינים שהגישה שבחרנו משרתת בצורה הטובה ביותר את הקהילה שלנו, ומשמשת ביטוי לערכים ולמחויבויות שלנו לכולכם ולמדינה שלמען שלומה ושגשוגה קם המרכז האקדמי שלם"

מחכים ומצפים לפגוש את כל הסטודנטים והסטודנטיות שלנו שוב בקמפוס ובכיתות.

 

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.