התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מבוא לנצרות

מרצה:  אסף תמרי

הקורס יעסוק בסוגיות מפתח בתולדותיה של הנצרות המערבית מראשיתה ועד לעידן המודרני. נתוודע יחד דרך טקסטים מכוננים לרגעי הראשית של הנצרות ולזיקותיה ליהדות בית שני ולעולם ההלניסטי, להפיכתה של הנצרות מכת קטנה ונרדפת לדת האימפריה הרומית, ולאתגרים שהשינוי הזה הצמיח, לשינויים העמוקים שעברה הכנסייה והתרבות האירופית בימי הביניים, ולמהפכה הפרוטסטנטית והשלכותיה על עיצוב המודרניות. נחשוב יחד עם מעצבי הנצרות לדורותיה על סוגיות יסוד בתיאולוגיה הנוצרית, כגון מהותה של האמונה ויחסה אל השכל, מהותה של הגאולה, מושג האלוהות הנוצרי, החטא הקדמון וטיבו של האדם, תפיסת ההיסטוריה והפוליטיקה הנוצרית, ויחסה של הנצרות לתנ"ך וליהדות. שאלות אלו ואחרות ייבחנו במהלך השיעורים תוך התבוננות בספרות ההיסטורית, באמנות ובהגות.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

לתרומה לחמ"ל החירום הירושלמי לתיאום הרצאות "שלם בשטח"

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם