התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מחשבת המערב I: מבוא לפילוסופיה יוונית

מרצה:  נועם כהן, עמיחי עמית

הקורס מוקדש לקריאה מעמיקה בטקסטים נבחרים המייצגים באופנים שונים את טיבה של הפילוסופיה היוונית הקלאסית. במקום מבוא היסטורי המנסה להתחקות אחר התפתחותה של הפילוסופיה היוונית ממעוף הציפור, אנו נתמקד בלימוד מהותה של ראשית הפילוסופיה המערבית דרך התנסות בפעילות הפילוסופית הראשיתית עצמה. ניקח חלק כשותפים פעילים במחשבה היוונית דרך דיון משותף בשאלות היסוד העולות בדיאלוגים ״האפולוגיה של סוקראטס״ ו-״מנון״ של אפלטון, וכן בחיבורים ״אתיקה ניקומאכית״ ו-״מטאפיזיקה״ של אריסטו. נראה כי על אף העובדה ששאלות אלו מופיעות בטקסטים עתיקים, הן עולות בהכרח בכל זמן מתוך דחף אנושי בסיסי לדעת. בין הסוגיות שיעסיקו אותנו ניתן למנות את מהות החכמה, החיים הראויים והטובים לבני אדם, טבע הידיעה והלמידה, מקומה של התבונה בחיים הפוליטיים, מצוינות אנושית והדרכים להשגתה, ומהותה של האלוהות.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

לתרומה לחמ"ל החירום הירושלמי לתיאום הרצאות "שלם בשטח"

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם