התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

תולדות המערב והמזרח התיכון: משחר האנושות ועד לעליית האוניברסיטאות

מרצה:  ליאון יעקובוביץ'-עפרון

מטרת הקורס להקנות לסטודנטים התמצאות היסטורית טובה והבנה של תהליכיות היסטורית. תוך שילוב הרצאות אורח של מומחים, הקורס יספק הקשר רחב (גיאוגרפי, כרונולוגי, פוליטי, כלכלי, חברתי ותרבותי) לתכנים ההגותיים שנלמדים במסגרת קורסי הליבה השונים של המסלול. כמו כן הקורס יהווה מבוא לדיסציפלינה ההיסטורית באמצעות דיונים על טבע העשייה ההיסטורית, וקריאה במקורות משניים וראשוניים, כגון תעודות, כרוניקות, ספרות יפה וספרות עיונית מתקופות ומקומות שונים.

חלקו הראשון של הקורס, שנלמד בשנה א, יכסה את התקופה שבין ראשית הציביליזציה האנושית בשומר ואכד ועד לימי-הביניים בשיאם באירופה.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן