התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאםקורסים

רוסיה במזרח התיכון

מרצה:  דינה ליסננסקי

אחת השחקניות הראשיות בזירה הפוליטית הבינלאומית היא הפדרציה הרוסית. אמנם רוסיה עברה הרבה תהפוכות במאה השנים האחרונות, ובייחוד בעשורים האחרונים, אך בתוך כל התמורות האלו נשאר לה תפקיד משמעותי בזירה הבינלאומית. עם זאת, מדיניות החוץ של רוסיה, בייחוד במזרח התיכון, הייתה ועדיין נתונה לתמורות מרתקות שמשפיעות על כלל מדינות האזור, ובתוכן ישראל.

קורס זה יתמקד בניתוח מגוון מקרי בוחן במדיניות החוץ הרוסית בעשור האחרון, תוך כדי שמירה על פרספקטיבה היסטורית. נבחן כיצד משפיעים יחסיה של הפדרציה הרוסית עם מדינות נאטו וארצות הברית בפרט על מדיניותה במזרח התיכון ולהיפך.

כמו כן, ננסה לעמוד על התמורות שחלו במדיניות החוץ של ההנהגה הרוסית בתקופה הפוסט-סובייטית ושיקופן של תמורות אלה ברבדים החברתיים, התקשורתיים והפוליטיים בפדרציה הרוסית.

הקורס יתמקד בנקודות ציון עיקריות שהובילו לשינויים בתפיסה המדינית של רוסיה, וביניהן המלחמה בסוריה, המלחמה באוקראינה ועוד.

הקורס עצמו יהיה ויזואלי ואקטואלי; כמעט בכל שיעור נעלה כחלק מהדיון סוגיות אקטואליות מתוך הקשרים היסטוריים. כמובן, חלק לא מבוטל יעסוק במלחמה הנוכחית באוקראינה על סיבותיה והשלכותיה על המזרח התיכון.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם