התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ציויליזציה במשבר: עולם האסלאם במפגש עם המערב, אתגרי המודרנה, והתהוותה של המערכת האזורית בת זמננו

מרצה:  ערן לרמן

הקורס מציע נקודות האחיזה בפרספקטיבה ההיסטורית להבנת המציאות בת זמננו בעולם האסלאם, כפי שעוצבה במשבר הכפול - של המפגש עם כוחו של המערב, ושל ההתמודדות עם האתגרים שמציבה המודרנה. במוקד יעמדו מגמות היסוד שעיצבו את האזור שאנו רגילים לכנות "המזרח התיכון" (מונח שיש להבין מה מקורו...). את שורשיהן ניתן למצוא הן בהשפעה ההדדית המורכבת בין הציויליזציות, והן במשבר הפנימי שפקד את כולן (גם את היהדות)  בעידן המודרני, שבו נוצרה גם המערכת המדינית שבה אנו חיים. נראה כיצד בנקודות זמן שונות ובמוקדים שונים ניסו הוגי דעות ומנהיגים פוליטיים להציע מענה לאתגרים אלה. זאת, תוך שילוב בין תובנות תרבותיות ודתיות לבין האתגר הגלום בבניין המדינות המודרניות ובמאבקי הכוח האסטרטגיים.

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם