התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאםקורסים

עיונים בסיפורת הערבית

מרצה:  מיכל לוי

הקורס מתמקד בקריאה של סיפורים קצרים פרי עטם של סופרות וסופרים מארצות שונות ברחבי העולם הערבי וממגוון תקופות. לצד ניתוח הסיפורים נעמוד גם על הביקורת החברתית הגלויה והסמויה שיש בהם.

אופן ההוראה והלמידה בקורס: קריאה מדוקדקת של הסיפור שבמוקד השיעור ותרגומו לעברית. דיון כיתתי סביב הסיפור: התמה, עיצוב העלילה, ארגון הזמן, הדמויות, המספר, המאפיינים הלשוניים והסגנוניים, הביקורת הנשמעת בסיפור ועוד. שפת ההוראה בקורס תהיה ערבית בעת קריאת הסיפורים וניתוחם. הדיון בחומר הקריאה יתנהל בעברית.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם