התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחוןקורסים

עוצמה ימית

הים מהווה זירה מרחבית קריטית בתחרות בין מדינות ובין מעצמות לאורך מאות שנים. המסעות הימיים שהביאו לגילויו של העולם החדש על ידי המערב, העלו את העולם האירו-אטלנטי למעמד בכורה עולמי בתהליך ארוך שהחל בשלהי המאה ה-15. תחרות ימית זו התעמעמה קמעה במהלך המאה העשרים, עת התפשטה התחרות גם למרחב האווירי ונוכח פיתוחים טכנולוגיים – כמו טילים בליסטיים – שצמצמו את החשיבות של הקרנת עוצמה ימית. בראשית המאה ה-21 חשיבותו של המרחב הימי שבה ועולה. בעוד שהזירות המרכזיות של שתי מלחמות העולם שעיצבו את המערכת הבינ"ל הנוכחית התנהלו בעיקר לאורך קווי תפר יבשתיים באירופה, המרחב המשתרע בין המעצמות של ראשית המאה ה-21, ארה"ב וסין, הוא המרחב הימי.

הקורס יעניק מבט רחב ובין-תחומי על תחום האסטרטגיה הימית כפי שהתפתח בייחוד במאתיים השנה האחרונות. הקורס נוגע הממדים השונים של אסטרטגיה ימית – לא רק בהקרנת עוצמה צבאית, אלא גם בהיבטים של תחרות כלכלית, שאלות משמעותיות במשפט בינלאומי, וסוגיות סביבתיות. במובן הרחב ביותר, הקורס הוא גם סוג של עיון במקומו של המרחב הפיזי באסטרטגיה לאומית; ושאלות היסוד העולות בו מהוות מסגרת נוחה להשוואה גם מול מרחבים אחרים – פיזיים או וירטואליים.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם