התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מבוא לסטטיסקיטה למדעי הרוח

מרצה:  גלעד יעקובסון

בקורס נרכוש הבנה כללית של מושגי יסוד בסטטיסטיקה, תיאורית והיסקית, הכרת מבחנים סטטיסטיים. בין המושגים: משתנים, ערכים, מדדי אמצע פיזור, התפלגויות וההתפלגות הנורמלית, התפלגות z, טעות הדגימה, התפלגות הדגימה, רווח בר סמך, התפלגות t, מבחן קרמר, קשר בין משתנים ועוד.

במקביל להקניית המושגים נבין את מיקומה של סטטיסטיקה במסגרת הדיסציפלינות השונות, תפקידה השימושים בה והמגבלות שלה בתאוריה ובפרקטיקה.

התכנים ואופן הלימוד יעודדו פיתוח חשיבה כמותית להכרעה בסוגיות חברתיות, קריאת נתונים ודוחות על מחקרים, הסקת מסקנות מנתונים.

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם