התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאםקורסים

נאום סאדאת בכנסת ישראל

מרצה:  אריק סדן

בקורס נקרא ונתרגם לעברית קטעים נבחרים מנאום סאדאת בכנסת ישראל (נובמבר 1977) – נתמקד בתוכני הנאום ובנסיבות ההיסטוריות, החברתיות והכלכליות שהובילו אליו, ונקדיש תשומת לב לתופעות הדקדוקיות והתחביריות שבו. את הנאום נקרא תוך כדי צפייה בו והאזנה לו באמצעות הווידאו/היוטיוב.

הלימוד בקורס ייעשה באמצעות קריאת חלקים מנאום סאדאת מול כנסת ישראל, צפייה בו והאזנה לו. באמצעות הנאום יתקיים דיון במצב האזורי ששרר באזור המזרח התיכון בכלל ובמצרים בפרט בתקופה שקדמה לו. יילמדו נושאי דקדוק ותחביר חדשים וכן תהיה חזרה על נושאים שנלמדו בעבר, תוך כדי העמקה בהם. כמו כן, יושם דגש על לימוד אוצר מילים חדש מתוך הנאום ומתוך הדיונים בו.

דגש מיוחד יושם על תרגול בעל-פה תוך כדי הימנעות ככל האפשר מתרגילים טכניים גרידא.

השימוש בווידאו ובשמע של הנאום תומך בהטמעת אוצר המילים ומרגיל את הסטודנטים להאזנה והבנת הנשמע.

הלימוד יישען על תרגול בערבית, תוך שימת דגש על אוצר מלים רווח ושימושי בערבית הספרותית המודרנית. אחת ממטלות הקורס תהיה פרזנטציה באורך של מספר דקות שבה כל סטודנט יציג בערבית ספרותית נושא כלשהו לבחירתו מבין רשימת נושאים הקשורים לסאדאת או לנאומו בכנסת.

הקורס יתנהל ככל האפשר בערבית ספרותית.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם