התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מדע, חברה וטכנולוגיה

מרצה:  אולה קלבנוב אקופיאן

מדע וטכנולוגיה מהווים חלק מרכזי מהתרבות האנושית ומהמציאות היומיומית של העולם המודרני. אנו מתפתחים ומפתחים טכנולוגיות חדשות ואלו מעצבות את התרבות, החברה והחיים האנושיים בכללם. מאז המהפכה החקלאית חוותה הציוויליזציה האנושית מהפכות רבות שמקורן בשכלולים טכנולוגיים, ואלו הובילו לשינויים מרחיקי לכת כאשר המרכזי שבהם היא בינה מלאכותית.

בקורס נדון בסוגיות חברתיות בנות זמננו המושפעות מהתפתחויות טכנולוגיות ומשליכות על האופן שבו ננהל את חיינו בעתיד בתחומים שונים כמו שינוי שוק העבודה, סוגיות אתיות ומשפטיות ויצירת חיים סינתטיים. נשאל מדוע דווקא מדיה חדשה כה עשירה בפייק ניוז, וכיצד רטוריקה חובבנית מלעיטה עלינו מושגים מדעיים וחברתיים שגויים ומסיתה את דעתנו מגורמי סיכון אמיתיים.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

לתרומה לחמ"ל החירום הירושלמי לתיאום הרצאות "שלם בשטח"

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם