התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מבוא למדעי המוח

מרצה:  גלעד יעקובסון

מאז ומתמיד העסיקו את האנושות שאלות לגבי טיב התודעה, הקשר בינה לבין העולם הפיסיקלי, ולגבי הלוקליזציה של החשיבה והרגש. כיום מעסיקות שאלות אלו מדענים מדיסציפלינות שונות, שיחד יוצרים את אחד התחומים המלהיבים ביותר כיום במדע – מדעי המוח.

הקורס במרכז שלם מיועד להקנות לסטודנטים הכרות רחבה עם מדעי המוח. בתחילת הקורס תינתן סקירה היסטורית על התפתחות מדעי המוח, תוך דגש על הקשר בין התפתחות הידע בפיסיקה ובכימיה לבין הבנתנו את התקשורת העצבית. לאחר מכן יעסוק הקורס בכמה מערכות חוש (ראיה, שמיעה וריח) ונדון במורכבות העיבוד החושי, ועל הדרך בה ההנחות שלנו על העולם מכתיבות את הדרך בה אנחנו מפרשים מידע מהחושים. לאחר מכן נלמד על הדרך בה רשתות של תאי עצב לומדות מידע חדש, ודרך כך נדון בקשר בין התפתחות מדעי המחשב ומדעי המוח. לסיום, נדון במגוון נושאים המעסיקים את מדעי המוח בעת האחרונה: ריפוי מחלות עצביות ופסיכיאטריות, מפות מרחביות וקוגניטיביות במוח, קבלת החלטות, ושליטה במערכת העצבים באמצעות שיטות גנטיות ואחרות.

הקורס מיועד לסטודנטים סקרנים ללא רקע פורמלי במדעי הטבע והחיים ואינו מחייב ידע מוקדם.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם