התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מבוא לתולדות האמנות

מרצה:  מיכל סגל

הקורס יערך רובו ככולו במתחם מוזיאון ישראל וזה ישמש כמרחב למידה המאפשר מפגש ישיר עם נכסי צאן הברזל הן של התרבות האנושית והן של התרבות היהודית הישראלית. הקורס יכלול הרצאות פתיחה כלליות בזיקה לנושא שיילמד בגלריה, סיורים לימודיים מול מוצגים מקוריים בתערוכות, ושילוב של תערוכות מתחלפות במידת האפשר. במהלך הקורס יפגשו הסטודנטים עם אוצרי המוזיאון אשר יפרשו בפני המשתתפים את עיקרי הידע והממצאים השמורים במוזיאון ישראל עם דגש על תולדות התרבות והאמנות במערב מהתקופה הפרהיסטורית ועד היום. בקורס יבחנו לעומק מגמות וזרמים באמנות המערב בהקשר היסטורי, חברתי, תרבותי, אוטוביוגרפי, פנים אמנותי. בחלק הראשון יושם דגש על העת העתיקה ובהמשך על זרמים וסגנונות מרכזיים באמנות החל מהבארוק דרך העת החדשה, האמנות המודרנית ועד האמנות העכשווית בארץ ובעולם המערבי. כמו כן יכירו הסטודנטים מושגי יסוד באמנות ובמוזיאולוגיה ויתוודעו לחשיבה אוצרותית.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

יום פתוח דיגיטלי

תחוו איך זה ללמוד אצלנו, מהבית שלכם

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום הפתוח הדיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

תאריך ושעה יתפרסמו בקרוב…

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד