התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחוןקורסים

מבוא למשפט הבינלאומי

המשפט הבינלאומי מורכב מאוסף של כללים ומוסדות הבאים להסדיר את היחסים בין מדינות העולם ובינן לבין ארגונים ופרטים, וכן להעניק לכל אלה כלים לקידום ערכים ואינטרסים מנוגדים ומשותפים. מטרתו – במילותיו של שופט ביה"ד הבינלאומי לצדק, ויראמנטרי – הוא ליצור חברה בינלאומית של שלום וחירות, חברה שחיה על פי חוק ומיישבת את סכסוכיה בהרמוניה ובלא שימוש בכוח.

אולם מימוש המטרה במערכת ה"פוסט-ווסטפלית" הנוכחית – מערכת הנעדרת ריבון עולמי בעל מונופול על הפעלת כוח שלטוני ("מערכת סעד עצמי" – כביטויו של קנת' וולץ) – הינו אתגר ראשון במעלה. אחרי אתגר זה ומשמעויותיו נתחקה במהלך קורס זה, שנועד להעניק לתלמידי החוג ידע ראשוני בנושא המשב"ל. יושם דגש על אותם ענפי דינים שבהם הם עשויים לפגוש במהלך לימודיהם בחוג כגון ענפי המשפט הבינלאומי Jus ad Bellum – איסור השימוש בכוח, דיני הגנה עצמית וביטחון קולקטיבי ו-Jus in Bello – דיני לחימה ומשפט בינלאומי הומניטרי. זאת לצד נושאים שלהם רלוונטיות רבה לישראל כגון בית הדין הבינלאומי הפלילי הקבוע ודיני טרור.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם