התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

השאלות הגדולות במדעי הטבע

מרצה:  אולגה קלבנוב

מדעי החיים הם שם כולל לתחומי ידע ומחקר העוסקים ביצורים חיים. אנחנו נלמד כיצד התחילו והתפתחו חיים על פני כדור הארץ. נציג אישים ותיאוריות מרכזיות בתחום האבולוציה והבריאה
הספונטנית. נעקוב כיצד משתנה חשיבה מדעית, כיצד נבנות תאוריות וכיצד תאוריה הופכת לעובדה מדעית ומכאן נולדים פתרונות של רפואה מותאמת אישית, שינויי חקיקה ומתפתחים
אירועים היסטוריים המשנים את עתידינו.
בעזרת מסע לתוך התא נבין כיצד הקוד הגנטי הופך לתכונה. נלמד שפות שיאפשרו להתמקד ולהבין תהליכי התפתחות ותגליות גדולות במדע המאה ה- 21 , שפות של עריכת גנים, שפות של
מיקרואורגניזמים, סודות הווירוסים והכוחות האדירים שמניעים תהליכים סרטניים.
נראה כיצד תגליות חדשות ושיטות מחקר עכשוויות מובילות אותנו לשינוי גלובלי בתחום הרפואה (השתלת תאים, תיקון דנ"א של עובר בתוך הרחם, פוטנציאל הטמון בתאי גזע, הפריה מלאכותית, תרופות ביולוגיות ואימונותרפיה נגד מחלת סרטן). נראה כיצד הרפואה משנה את פניה והופכת למותאמת אישית ועל ידי כך מעלה סיכוי לריפוי מחלות חשוכות מרפא.
נכיר את עולם המיקרואורגניזמים ונבין את ההשפעות שלהם על בריאות גופנו, נלמד כיצד מתקשרים בעולם המיקרו וכיצד חיידקים "מנוצלים" בעת מלחמה כנשק ביולוגי.
נכיר תחומים חדשים כמו: אפיגנטיקה התנהגותית, הורשה, הנדסה גנטית ונעמוד על ההשפעה הגנטית והסביבתית על אופי וחוזק של אדם. נכיר את השעונים הביולוגיים, ויכולות פיזיולוגיות של אדם "להתחמק" ממוות. בעיקר נראה כיצד מדע מעורב בחיי היום יום של כל אחד ואחת מאתנו הן בפן רפואי, והן בפן התנהגותי וכלכלי.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן