התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

מבוא לאסלאם

מרצה:  ד' גרשון לוונטל

למרות שדת האִסְלַאם היא אמונתם של כמעט מיליארד וחצי אדם, שוררת בעולם המערבי ואף במדינת ישראל בורות רבה ואף בלבול בנוגע לפרטיה הבסיסיים, עקרונותיה, והתפתחויותיה ההיסטוריות. יחד עם זאת, גדלות האוכלוסיות והתפוצות המֻסְלִמיות סביב לעולם בכלל ובאירופה וצפון אמריקה בפרט. בנוסף, מדינות כמו ישראל וארצות הברית נמצאות בעימות עם קבוצות ועמים מֻסְלִמיים. הנימוקים הדמוגראפיים והפוליטיים האלה הם רק חלק מהסיבות בגינן החקר וההבנה של האסלאם—גם כדת וכציביליזציה—הם בעלי חשיבות עליונה בעולם של ימינו. בקורס הזה, נבחן את לידתה והתפתחותה של הציביליזציה האסלאמית, מסורת עשירה המשתרעת על כמעט אלף ארבע מאות שנה של פריחה מגוונת של זרמים דתיים, פוליטיים, תרבותיים, וחברתיים, שנמשכת גם היום. עד סוף הקורס, נעמיק את הבנתנו אודות לידתו של האסלאם וצמיחת הציביליזציה האסלאמית, הרכבתו המורכבת והרבגונית של העולם האסלאמי, והתהליכים המתמשכים הנובעים מיחסי הגומלין בין האסלאם לבין המודרניות המערבית, כולל ביטויים פוליטיים, האסלאם הקיצוני וסוגיות מגדריות.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן