התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

יסודות הכתיבה העיונית והאקדמית

מרצה:  אורי ארמן, מרדכי (מורדי) מילר, תהילה מישור

כתיבה היא כלי יעיל למסירה של רעיונות קיימים, אך גם לגילוים של רעיונות חדשים. לכן, הכנת עבודות היא אחד משיאי הלימודים באקדמיה. זוהי המסגרת שבה תוכלו לבטא את עצמכם, לברר האם הבנתם את החומר ולגלות האם אתם מסוגלים ליישמו. מטרת הקורס היא לשפר את סגנונכם, ולסייע לכם לכתוב בצורה מרתקת, משכנעת, בהירה ותמציתית. בשיעורים יילמדו המרכיבים ההכרחיים של החיבור האקדמי: קריאה אקטיבית וביקורתית, חיפוש מקורות, מציאת נושא, ניסוח שאלת מחקר, בניית טיעון, נימוקים, התמודדות עם טענות יריבות, מבוא, סיכום וכן כללים טכניים של הצגת ציטוטים ומראי מקום.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן