התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחוןקורסים

יישוב סכסוכים והסדרי שלום

קורס זה יתמקד בתופעת הסכסוך החברתי והפוליטי, וכן באתגרים שבניהולו ויישובו. הקורס ייפתח בהכרת השורשים הפילוסופיים של תופעת הסכסוך ביחסים בין בני אדם וקבוצות, דרך עיון בהגות הקלסית. עיקר הקורס יוקדש לניתוח רב-תחומי של סכסוכים והסדרי שלום, דרך תיאוריות בתחומי יחסים בינלאומיים, מדעי המדינה, גאוגרפיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ומשפט. במהלך הקורס נבחן את משקלם של מרכיבי סכסוך כגון מרחב וגבול, צרכים חומריים ורגשות, רציונליות ודת, משא ומתן ודיפלומטיה, כגורמים בעלי משמעות באופן ניהול סכסוכים ותהליכי שלום. כמו כן נשלב סימולציות דרכן נבחן אינטרסים והתנהגויות של שחקנים מגוונים בסכסוכים. הלימוד התיאורטי ישתלב בדיון אמפירי אודות סוגי סכסוכים ומאפייניהם, וכן עמדות, אסטרטגיות, והתנהגויות ביחס לניהול ויישוב סכסוכים, תהליכי משא ומתן, הסדרה והסכמי שלום.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם