התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודיתקורסים

חסידות

במוקד הקורס תעמוד תנועת החסידות והטקסטים אשר כוננו אותה והפכו אותה לאחת מן התנועות המשפיעות בעם היהודי במאות התשע-עשרה והעשרים. במהלך הקורס נקרא בכתביהם של הוגים חסידיים מדורות שונים ומחצרות חסידיות שונות על מנת להעניק תמונה רחבה ככל הניתן של תופעת החסידות והבנה של השפה הפנימית של כל חצר חסידית. דרך היכרות מעמיקה עם הטקסטים המכוננים של התנועה החסידית, נעמוד על החסידות כתופעה חברתית והיסטורית אשר העמידה במוקד שלה את דמות הצדיק. במסגרת הקורס ננסה להבין מהן השאלות הגדולות העומדות בבסיס הטקסטים, מהן המענים השונים שנתנה להם התנועה החסידית וכיצד הם עמדו או לא עמדו במבחן הזמן. כמו כן, נבקש לראות כיצד תנועה דתית מעצבת את דמות האל באופנים מסוימים וכיצד היא מנסה להעניק משמעות מחודשת לדת בעידון של נאורות וחילון. בקורס יינתן דגש על מתן כלים לניתוח ולפרשנות של טקסטים באופן עצמאי ובזוגות וכן לדיון ער ומשותף במליאה.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם