התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודיתקורסים

אסתטיקה

מרצה:  מיכל סגל

בקורס יוצגו מספר חיבורים מרכזיים בתחום האסתטיקה. הפילוסופיה אמנם דנה ביפה ובאמנות למן תחילתה, אך רק במאה ה-18, עם קאנט, הפכה האסתטיקה לתחום פילוסופי מובהק. אך למרות שהאסתטיקה היא תחום חדש למדי בפילוסופיה, הקורס ייפתח בקריאה באפלטון, שיורה את 'יריית הפתיחה' שמזניקה את המרוץ אל האמת – אליה מבקשות או מתיימרות להגיע גם הפילוסופיה וגם האמנות. ממנו נמשיך ליום, קאנט, הגל, ניטשה, היידגר ובנימין. לכל אחד מהם תפישה אסתטית שונה, אשר לה חשיבות מכרעת לגבי התחום האסתטי בפרט והפילוסופיה בכלל.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם