עדכון לוח השנה האקדמית תשפ"ד והתאמות בלימודים בעקבות מלחמת חרבות ברזל

שנת הלימודים עומדת בסימן מלחמת חרבות ברזל, מלחמת מגן שאליה יצאה מדינת ישראל בעקבות הטבח הנוראי שביצעו מרצחי החמאס ב-7 באוקטובר 2023.

נכון לנקודת זמן זו אנו מתכוננים לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ד ב-28 בינואר 2024, מתוך שאיפה לאפשר לכמה שיותר מתלמידינו לשוב אל הלימודים מן המילואים ועדיין לקיים סמסטרים משמעותיים.

כדי לאפשר שני סמסטרים של 11 שבועות כ"א (במקום 13 שבועות), תקוצר תקופת המבחנים והעבודות משמעותית ותהווה חופשת סמסטר בלבד.

להלן לוח השנה האקדמי המעודכן:

סמסטר א'
פתיחת שנת הלימודים יום ראשון, יח' שבט, 28/01/2024
בחירות לרשויות המקומיות - שבתון יום שלישי, יח' אדר א', 27/02/2024
חופשת פורים ימים ראשון-שני, יד'-טו' באדר ב', 24-25/3/2024
יום אחרון ללימודים סמסטר א יום שלישי, ח' ניסן, 16/04/2024
חופשת סמסטר ימים רביעי-שלישי, ט ניסן עד ו אייר, 17/4-14/5/2024
סמסטר ב'
פתיחת סמסטר ב' יום רביעי, ז' אייר, 15/05/2024
יום הסטודנט יום חמישי, כט' אייר, 6/6/2024
ערב חג השבועות - שבועות ימים שלישי-רביעי, ה'-ו' סיון, 11-12/6/2024
יום אחרון ללימודים סמסטר ב יום חמישי כו תמוז, 01/08/2024

התאמות מיוחדות לכלל הסטודנטים:

הציונים וההערכות בקורסים השונים יינתנו בגין תרגילי כתיבה לאורך הקורסים, השתתפות פעילה, מטלות אמצע מותאמות לתקופה וכדו'. ייתכנו מבחני סוף בודדים במספר מצומצם של קורסים, אך לא יהיו עבודות סוף.

נוכחות כללי הנוכחות הרגילים של המוסד יחולו במהלך הסמסטר באופן יחסי למספר השבועות הנלמדים, והם חלים על סטודנטים שאינם נמצאים בשירות מילואים פעיל. סטודנט יוכל להחסיר עד ארבעה מפגשים בקורס של 22 מפגשים ועד שני מפגשים בקורס של 11 מפגשים, וזאת מבלי לדווח על סיבת ההיעדרות.

עבודות סמינריוניות סטודנטים שטרם הגישו את עבודתם הסמינריונית לשנת תשפ"ג, ואינם משרתים במילואים עם פתיחת סמסטר א', יגישו את עבודותיהם לכל המאוחר עד לתאריך 3/3/2024.

סטודנטים שמשרתים במילואים עם פתיחת הסמסטר יתאמו תאריך הגשה פרטני מול המנהל האקדמי.

כלל תלמידי שנים ג'-ד' בשנה"ל תשפ"ד יחוייבו לכתוב רק שתי עבודות סמינריוניות כדי להיות זכאים לתואר. מי שמעוניין בכל זאת לכתוב שלוש עבודות יקבל על כך הכרה מלאה בגיליון הציונים. נוהל מפורט עם כללי הכתיבה יישלח לסטודנטים עם פתיחת הסמסטר.

דחיית החזרה ללימודים: סטודנטים במילואים המעוניינים לדחות את חזרתם ללימודים לשנת הלימודים תשפ"ה (2025-2024) יוכלו לעשות זאת מבלי לאבד את זכאותם למלגה עם חזרתם ללימודים.

הקלטת שיעורים: כלל השיעורים והתרגולים בקמפוס יוקלטו ויונגשו לסטודנטים במילואים.

פגישות פרטניות: מרצי הקורסים עומדים לרשות חיילי המילואים לטובת תגבורים והשלמות פרטניים של החומר הלימודי. הסטודנטים מוזמנים לפנות אל המרצים ולתאם מולם מועד בשעות הקבלה.

ועדה מיוחדת לתמיכה במילואימניקים: המרכז האקדמי שלם ימנה ועדה מיוחדת שתכריע בשאלות אקדמיות עבור סטודנטים במילואים שיזדקקו למענה מיוחד מעבר להנחיות אלו.

שאר ההתאמות האקדמיות מבחינות בין שלוש קבוצות של סטודנטים, שהינם תלמידים מן המניין בשנת תשפ"ד, ואשר נקראו למילואים בצו 8 החל מהתאריך 7 באוקטובר 2023, או סטודנט הורה לילד עד גיל 13, שבן או בת זוגו שירתו בשירות מילואים כאמור:

הקבוצה הראשונה

מי ששירת במילואים תקופה של 30 עד 60 ימים:

הקבוצה השנייה

מי ששירת במילואים תקופה של 61  עד 99 ימים:

הקבוצה השלישית

מי ששירת במילואים תקופה של 100 ימים לפחות:

סטודנטים וסטודנטיות המצויים במעגלים קרובים לנפגעים בטבח של ה-7 באוקטובר או בלחימה במהלך מלחמת חרבות ברזל, כאלו שנפצעו או שפונו מבתיהם ואחרים שהם בעלי נסיבות מיוחדות, יפנו אל הדיקאנט להגדרת התאמות ייחודיות להם.

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם