חוויההקורס "אתגרים בחברה הישראלית"

אנחנו מעשיים. מאוד

כדי לשנות את העולם, צריכים קודם להכיר אותו.

זו הסיבה שבשנת הלימודים הראשונה, כל סטודנט וסטודנטית לומד/ת בקורס "אתגרים בחברה הישראלית", המפגיש אתכם, פשוטו כמשמעו, עם כל חלקי החברה בישראל. דרך סיורי שטח, סמינרים והרצאות מפי הוגים ומובילי דעת קהל, תגלו את הכוחות המניעים את החברה הישראלית, בתקווה שתוכלו לשפר ולתקן את פניה.

מסע במקומות הפחות מוכרים בחברה הישראלית

הקורס בנוי מ-8 יחידות לימוד העוסקות בסוגיות יסוד בחברה הישראלית. בסיום היחידה תצאו לסיורים בשטח שיסייעו לכם לתרגם את התיאוריה לפרקטיקה. בין הסיורים בקורס:

  • מבקשי המקלט: דרום תל אביב
  • קשיים וחידושים במגזר החרדי: מאה שערים
  • מורכבות האזרחות: מזרח ירושלים
  • דת ומדינה: בית המשפט העליון ובית הדין הרבני
  • אתגרים בחינוך ללאומיות: צור באהר וגאולה
  • ערבים בישראל וערבים ישראלים: אום אל־פחם ונצרת
  • סוגרים טווחים לפריפריה: דימונה וערד

מבטיחים לכם חוויה ייחודית

הלימודים בשלם הם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה, המתרחשת גם בכיתה וגם מחוצה לה. ניקח אתכם למסע במקומות הפחות מוכרים בחברה הישראלית, נטוס להודו, לסן פרנסיסקו ולוושינגטון, ויחד נגבש קהילה לומדת ופעילה, שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בישראל.

זהויות, משברים ואתגרים: סיור סטודנטיאלי בדרום תל אביב

אם תל אביב מכונה "מדינת תל אביב", אז דרום תל אביב היא כבר מדינה בתוך מדינה. מה באמת מתחולל במרקם האנושי המגוון של דרום העיר בין תושבי השכונות, פליטים ומהגרי עבודה? הסטודנטים בקורס "אתגרים בחברה הישראלית" יצאו לסיור עומק בשטח

קראו עוד

מזרח ירושלים: להכיר את המציאות מהשטח

"כולם מדברים על ירושלים. אבל מה אנחנו יודעים על חיי היומיום במזרח העיר? במסגרת הקורס "אתגרים בחברה הישראלית" סיירו הסטודנטים במזרח ירושלים, פגשו דמויות מפתח והכירו את מה שקורה שם מבפנים"

קראו עוד

להכיר את הפריפריה מקרוב: יום סיור בנגב בקורס "אתגרים בחברה הישראלי"

במסגרת הקורס "אתגרים בחברה הישראלית", יצאו סטודנטים של המרכז האקדמי שלם לפגוש את הפריפריה מקרוב ולשאול שאלות לא פשוטות: האם כל היישובים בדרום מקבלים את אותם תקציבים? האם מייצר הדרום תרבות מקורית? מדוע ירוחם הפכה לאליטה של הפריפריה?

קראו עוד

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יום פתוח 14.2.20

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

כדי להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום הפתוח: להשתתף בשיעורים מרתקים, לשאול את הסטודנטים על החוויה שלהם, לשמוע מהבוגרים על פיתוח קריירה וליהנות מאווירה ייחודית של קהילה לומדת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד