אודותהסגל

שפרה אסולין

התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

ד"ר שפרה אסולין היא חוקרת הזוהר ומחשבת ישראל. היא מלמדת באוניברסיטה העברית בירושלים, במכללת אחווה ובתוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית במרכז האקדמי שלם.

ד"ר אסולין היא בעלת תואר דוקטור במחשבה יהודית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

את הפוסט-דוקטורט שלה כתבה ב-JTSA בניו יורק, ובעבר הרצתה במכללת ספיר ובאוניברסיטת בן גוריון. ד"ר אסולין גם נמנית עם מייסדי ומנהלי בית המדרש זוהר חי, והקימה וניהלה בית מדרש למורים ופרויקט להכשרת מורים להוראה בית מדרשית בבית המדרש אלול בירושלים.

קורסים

פרסומים נבחרים

פרקים בספרים

  1. "דיאלוגים על גלות השכינה: זוהר איכה והדיאלוג אתו ובו", הסיפור הזוהרי: ספרות, תיאוסופיה ומיסטיקה באפוס הזוהרי, יהודה ליבס, מלילה הלנר אשד ויונתן בן הראש, עורכים (ירושלים: הוצאת יד בן צבי, תשע"ז).

  2. "ההבניה הכפולה של דמות השכינה במעיין עין יעקב וזיקתה לספרות האדרות", מעיין עין יעקב לר' משה קורדוברו (מהדורת ברכה זק) (באר שבע: אוניברסיטת בן-גוריון, תשס"ט), עמ' סא-קיא.

  3. "קומתה של השכינה: מקומו של הפרצוף האלוהי הנקבי בין האדרא רבא לאדרא זוטא", סמכות רוחנית, מאבקים על כוח תרבותי בהגות היהודית, אורי ארליך, בועז הוס וחיים קרייסל, עורכים (באר שבע: אוניברסיטת בן-גוריון, תשס"ט), עמ' 103 -183. 

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן