אודותהסגל

ד"ר ערן לרמן

התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון
התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

אל"מ (במיל') ד"ר ערן לרמן הוא מרצה בתוכנית למזרח תיכון ואסלאם ובתוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון במרכז האקדמי שלם. הוא גם מרצה בתוכנית לתואר שני בביטחון ובדיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר לרמן משמש סגן הנשיא במכון ירושלים לאסטרטגיה ולביטחון (JISS), שם מתפרסמים חלק ממחקריו האחרונים. מאז שנת 2021 הוא גם משמש העורך הראשי של מגזין Jerusalem Strategic Tribune.

מ-2009 עד 2015 שימש סגן היועץ לביטחון לאומי למדיניות חוץ ויחסים בינלאומיים במשרד ראש הממשלה. לפני כן שירת בתפקידים בכירים באגף המודיעין בצה"ל וכיהן כמנהל משרד ישראל והמזרח התיכון בוועד היהודי האמריקאי.

ד"ר לרמן הוא היסטוריון בהכשרתו ובעל תואר דוקטור מבית הספר לכלכלה ולמדע המדינה של לונדון (LSE). נוסף על כך הוא בעל תואר שני (MPA) במנהל ומדיניות ציבורית מבית הספר קנדי לממשל באוניברסיטת הרווארד.

במישור המשפחתי, ד"ר לרמן הוא נצר לשושלת "צברים" מזה שלושה דורות בארץ ישראל, נשוי לאנליס, אב לשלושה וסב גאה לארבעה נכדים.

פרטי התקשרות

פרסומים נבחרים

Britain’s Imperial Position in Egypt, 1942–1947: The Politics of National Aspirations and the Emergence of the Post-War Order (Eastbourne, East Sussex: Sussex Academic Press: 2021).

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם