חדשות

זום אאוט: פורום שלם יוצא לעולם

'זום אאוט' היא סדרה בת שלושה מפגשים שיזמו הסטודנטים, ובמהלכה 'פורום שלם' יוצא מכותלי המרכז האקדמי וחוקר היבטים בתרבות העכשווית. את מי הם עומדים לפגוש?

11 ביוני 2015

מדי שבוע מארח מועדון הסטודנטים של המרכז האקדמי שלם את מאה הסטודנטים משני המחזורים הראשונים למפגש 'פורום שלם' עם דמויות מובילות בארץ ובעולם. בשבועיים האחרונים נותר המועדון ריק, אך לא בגלל שאיש לא פקד את האירועים. בדיוק להיפך  – הסטודנטים החליטו לקחת את המפגשים אליהם הביתה.

'זום אאוט' היא סדרה בת שלושה מפגשים שיזמו שבעה סטודנטים: אלון נווה, אורי כרמלי, ניצן שרייבר, מיכל פלד, נעם טיראן, יונינה כהן ושירה לאורנס. במהלך הסדרה, 'פורום שלם' יוצא מכותלי המרכז האקדמי ופוגש את העולם המוחשי והעכשווי.

במפגש הראשון התחלקו הסטודנטים לקבוצות בנות כ-10 משתתפים, שהתכנסו בסלונים פרטיים של סטודנטים משני המחזורים. בכל סלון נערך דיון בנושא 'תרבות פופולרית', שהונחה על ידי אחד המשתתפים. בין הנושאים שנידונו: שפה ומטבעות לשון במדיום הטלוויזיוני; רדיו, פודקאסט ותרבות עכשווית, ועוד.

"רוב הזמן אנו עוסקים בשלם בתרבות גבוהה", מסבירה מיכל פלד, סטודנטית בשנה ב', "חשבנו שזו הזדמנות לצאת מהמעגלים הרגילים, לפתוח נושא אחר ולפגוש אנשים שעוסקים בתעשיית התרבות".

zoom_out_for_web_2

"המפגש אפשר לראות צדדים אחרים באנשים". סטודנטים משני המחזורים בערב 'זום אאוט'

"המפגש שנערך בבתים פרטיים אִפשר לראות צדדים אחרים באנשים", מוסיפה יונינה כהן, סטודנטית בשנה א', "פתאום מישהו נפתח ומספר על מיזם אמנותי שהוא עורך עם ילדים במסגרת שעות המעורבות החברתית שלו. זה גורם לך לראות אותו באור שונה". לדבריה גם הפן החברתי יצא נשכר מן השינוי המרענן: "אפשר להרגיש שנוצרו חיבורים חדשים בין שני המחזורים בשלם, מחזור א' ומחזור ב'. אנשים למדו להכיר אחד את השני ונוצרו חברויות וקשרים, ואותי אישית זה משמח ומרגש".

המפגש השני של 'זום אאוט' נערך בארבעה חללים ומתחמים ירושלמים, ובו מומחים שונים מעולמות התוכן של התרבות הפופולרית העבירו הרצאות בתחומם: נירו טאוב, אמן רחוב בוגר 'בצלאל', העביר סיור גרפיטי באזור שוק מחנה יהודה; אופיר טובול, עורך אתר התרבות הפופולרי 'קפה גיברלטר', העביר סדנה על מוזיקה וזהות ב'בית הנסן לתרבות'; אסף בייזר, תסריטאי מנוסה, העביר סדנה על דרמה וקומדיה ב'ביתא – בית חדש לאמנות' והעיתונאית הוותיקה כרמית ספיר ויץ  סקרה את העיתונות הכתובה שטרם פרוץ עידן הפייסבוק, במוזיאון 'על התפר'.

zoom_out_for_web_3

ערב סיום הסמסטר: הרצאות קצרות בסגנון טד. תמונה מן האירוע שהתקיים בשנה שעברה

המפגש השלישי והאחרון בסדרה יתכנס שוב למועדון הסטודנטים, וכמו בשנה שעברה ייערך בו ערב בסגנון במת ההרצאות הפופולרית TED: הרצאות קצרות בנושא תרבות פופולרית שיועברו על ידי סטודנטים, ולאחר מכן תיערך מסיבת סוף השנה.

יונינה ומיכל מציינות לטובה את תמיכת המרכז האקדמי שלם במהלך, ובייחוד את ענבר אמיר והדס בנימיני ממִנהל תרבות, קהילה וחברה: "הרגשנו כי יש נכונות גדולה לתמוך במהלך וללוות אותו, וכל עזרה שהיינו זקוקות לה – קיבלנו", הן מציינות בסיפוק. על פי רמת שביעות הרצון, נראה כי מיזמים דומים עוד נכונו לסטודנטים של שלם גם בעתיד.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.