יום מיון בשלם: להרחיב את הגבולות שלך

חוששים מיום המיון של המרכז האקדמי שלם? אין סיבה: מדובר בחוויה אינטלקטואלית. יום המיון אולי מאתגר אבל אנחנו דואגים שיהיה נעים וגם טעים. הינה הצעדים שעליכם לעשות כדי לצלוח את יום המיון בשלום ואפילו בהנאה

3 במאי 2020

יום המיון של המרכז האקדמי שלם שונה ממה שנהוג במוסדות אחרים. בשלם אין צורך בבחינה פסיכומטרית והמועמדים נמדדים בו לא רק על פי ציוניהם אלא גם על סמך יכולת החשיבה שלהם, ההתנהלות האישית והשאיפות שמכוונות אותם.

איך לעמוד באתגר? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן: הינה חמשת הצעדים שעליכם לעשות כדי לצלוח את יום המיון ואולי גם ליהנות ממנו.

 צעד 1 – הרשמה וקבלת פנים

בבוקר צח ובהיר תפסעו למרכז האקדמי שלם שבקריית מוריה, ואת פניכם תקבלנה הדס ואפרת. לאחר הרשמה קצרה תיגשו לשולחן ההתרעננות ותוכלו לשתות בנחת כוס קפה ולנשנש ירקות טריים, סנדוויץ' ומאפים מתוקים.

כמה דקות מאוחר יותר תיכנסו עם שאר המועמדים לכיתה, שם יינתן הסבר קצר על המרכז האקדמי שלם: תוכניות הלימוד, חזון המרכז האקדמי שלם וייחודו בנוף האקדמיה הישראלית. לאחר ההסבר תיערך סקירה של יום המיון: השלבים המצפים לכם, לוחות הזמנים ומה נדרש מכם.

צעד 2 – מבחן מאיה

השלב הבא הוא מבחן מאיה. המבחן אינו מודד ידע אלא מעריך יכולת פתרון בעיות וחשיבה ביקורתית. מבחנים בסגנון זה נהוגים באוניברסיטאות עילית כאוקספורד וקיימברידג' ואינם דורשים הכנה מוקדמת.

הבחינה כוללת שני פרקים, ובכל פרק שאלות משלושה סוגים: שאלות הבנה והסקה, הבנת קטע קריאה והבנת תרשים או טבלה. משך המבחן: 70 דקות, והוא רב-ברירות (אמריקני).

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם?

מלאו טופס ובואו ליום המיון הקרוב בתאריך 15.06.

צעד 3 – משימת כתיבה

בסיום המבחן תינתן לכם הפסקה של כחצי שעה לצורך התרעננות, ולאחר מכן תיכנסו שוב לכיתה ותתבקשו לעבוד על משימת הכתיבה. משימת הכתיבה מתבססת על טיזר, שבו תיפגשו עם רעיון מההיסטוריה של המחשבה המערבית, ותתבקשו לכתוב עליו טקסט קצר של עד 500 מילים. המשימה מיועדת לברר את יכולת הניתוח שלכם, ואת יכולתכם לפתח את הניתוח בכתב, ואיננה מסתמכת על ידע קודם.

צעד 4 – דיון קבוצתי

מבחן המאיה ומשימת הכתיבה בדקו את יכולותיכם האישיות, ועכשיו הגיע הזמן לשיחה אינטלקטואלית. כשבוע לפני יום המיון יישלח אליכם קטע קריאה שאותו תידרשו לקרוא לעומק. בשלב זה תידרשו לחוות את דעתכם ולשתף את שאר המשתתפים בהרהורים שהיו לכם בעת הקריאה, תובנות שאליהן הגעתם ונושאים עקרוניים שעליהם הקטע נסב בעיניכם.

שישה תלמידים יושבים ללמוד מסביב לשולחן עץ גדול מרובע

דיונים בקבוצות קטנות ואישיות. סטודנטים במרכז האקדמי שלם.

אל דאגה, לא הכול מוטל על כתפיכם: את הדיון ילווה מנחה מטעם המרכז האקדמי שלם, שיכוון אתכם בשאלות, ייתן מקום מכובד לכל משתתף ויציע כיוונים שונים. סביב החדר יושבים מעריכים וכותבים חוות דעת על כל אחד מהמועמדים, המסייעת להעריך את מידת התאמתו ללימודים. מטרת הדיון איננה שאחד המשתתפים "ינצח" את עמיתיו, אלא שהדיון יאיר זוויות שונות של נושא חשוב ומרתק, ושיינתנו לכל מועמד מקום ומרחב להביע את דעתו האישית. בכך יסתיים יום המיון.

צעד 5 – ריאיון אישי

עברת את יום המיון? איחולינו. כל מה שנשאר כעת הוא להגיע לריאיון אישי.

לאחר קבלת הודעה על מעבר המיון בהצלחה, תיקבע פגישה אישית בינך לבין שני אנשי סגל במרכז האקדמי. במהלך השיחה נוכל להכיר אותך באופן אישי יותר, לשמוע על השאיפות שלך, על החלומות ועל המקום שממנו באת. גם עבורך זו תהיה הזדמנות להכיר את אנשי הסגל שלנו באופן אישי יותר, לשאול שאלות ולבחון אם המרכז האקדמי מתאים לך.

לסיכום…

זהו, אלה הם חמשת הצעדים בדרך שלך להתקבל לתוכנית המצטיינים של שלם*. בסופו של דבר יום המיון – כמו כל תוכנית הלימודים בשלם – הוא הזדמנות לחוויה אינטלקטואלית וחברתית מרתקת. עכשיו, כשכבר יש לך מושג מה מצפה לך, כל מה שצריך הוא למלא את הטופס המופיע מטה ולהגיש מועמדותך. לאחר שליחת הטופס ניצור איתך קשר על מנת להשלים הרשמתך לקראת יום המיון. ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד ומותנית בעמידה בתנאי הסף.

בהצלחה!


רגע! האם הינך עומד/ת בתנאי הסף? בדקו כאן.

בכל שאלה/ תהייה, מוזמנים לפנות לאפרת – מנהלת גיוס הסטודנטים 050-7822444  efratm@shalem.ac.il

*ישנם מקרים שבהם המועמד/ת מוזמן/ת להליך נוסף לאחר ריאיון.

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם?

מלאו טופס ובואו ליום המיון הקרוב בתאריך 15.06.