התנועה החדשה 'תחרות' מגיעה לכנסת

כנס ראשון מסוגו בהשתתפות חברי כנסת, מומחים לכלכלה וחברי תנועת 'תחרות', שהקימו סטודנטים בשלם, נערך בכנסת. מה אמרו חברי 'תחרות'?

31 ביולי 2016

תנועה חברתית שהקימו מספר סטודנטים בשלם תופסת תאוצה: את תנועת 'תחרות', הפועלת "למען איזון כוחם של ארגוני העובדים בישראל, לשיפור ותקינות המגזר הציבורי ולמען יחסי עבודה המבוססים על בחירה ואינטרס משותף", הקימו הסטודנטים אלון תובל, דביר שוורץ, הדס אופיר ושחר זוהר.

לאחרונה נערך בכנסת כנס ראשון מסוגו, בהובלת חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) ובהשתתפות חבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד). מנכ"ל תחרות, אלון תובל, נשא דברים וטען כי בתי המשפט לעבודה נוטים לטובת האיגודים המקצועיים. "מאזן הכוחות בין ועד העובדים לבין המעסיק – כולל המעסיק הגדול בישראל, הוא המדינה – נוטה באופן מובהק לטובת הוועדים", אמר תובל. לדבריו, כוחה של ההסתדרות פוגע במשק ומונע קידומן של רפורמות במגזר הציבורי.

בכנס השתתף גם ד"ר מיכאל שראל, לשעבר הכלכלן הראשי במשרד האוצר וכיום חבר 'פורום קהלת', שהציג מחקר התומך בטענותיו של תובל ולפיו לאיגודים מקצועיים ישנה השפעה שלילית על תפקוד המגזר הציבורי.

חברי התנועה מגלים סיפוק מעצם קיומו של הכנס בכנסת. "מעטים חברי הכנסת המוכנים להתייצב מול כוחה העצום של ההסתדרות", אומר דביר שוורץ, ומסכם באופטימיות כי לדעתו תהיה זו סנונית ראשונה בכינון גישה חדשה ליחסי עובד ומעביד בישראל, כפי שמבקשת ליצור תנועת 'תחרות'.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.