מקום ראשון. פעם שנייה. תמונה: יהונתן פוקס

שוב: המרכז האקדמי שלם דורג ראשון בסקר התאחדות הסטודנטים

במשאל השנתי של התאחדות הסטודנטים קיבל המרכז האקדמי שלם בפעם השנייה ברציפות את הציון הגבוה ביותר בארץ. דורג ראשון בשנים עשר מדדים שונים

18 בדצמבר 2016

הוא עשה זאת שנית: גם השנה דורג המרכז האקדמי שלם במקום הראשון ברוב המדדים ב'סקר הסטודנט' – סקר שביעות רצון שעורכת התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל מדי שנה. בכך שמר המרכז האקדמי שלם על מעמדו כמוסד המוערך ביותר על ידי סטודנטים בישראל.

השאלון השנתי בחן את שביעות רצון הסטודנטים בשמונה עשר מדדים הבודקים את איכות ההוראה ואיכות סביבת הלמידה, ואף הוסיף מדד חדש: שיפור כישורים. הסטודנטים התבקשו לדרג את המוסד שבו הם לומדים בתחומים אלו בציונים שבין 1 ל-5.

המרכז האקדמי שלם קטף את המקום הראשון בלא פחות משנים עשר מדדים: רמת הקורסים, טיב הוראת המרצים, טיב הוראת המתרגלים, יחס המרצים לסטודנטים, רמת הקורסים, איכות תכנית הלימודים, אופן קביעת הציונים, דאגה לרווחת הסטודנט, שירותי מזכירות ותנאים פיזיים. במדד החדש, 'שיפור כישורים', דורג שלם במקום הראשון בקטגוריות: שיפור בחשיבה ביקורתית, שיפור בידע כללי ושיפור במיומנויות למידה.

את הדירוג הגבוה נתנו הסטודנטים, ולכן אין זה פלא שכאשר אנו משוחחים עם ליאור הסגל, סטודנטית שנה ב', היא חותמת על התוצאות בשתי ידיים. "אחד המאפיינים של שלם הוא שהן המרצים והן המערכת קשובים למשוב מהסטודנטים ושואלים את עצמם כל הזמן איפה אפשר לשפר", היא מספרת בחיוך, "אפשר היה לחשוב שהסטודנטים ינצלו את הקשב הזה כדי לבקש הקלות, אבל העובדה היא שפעמים רבות הרצון שלנו הוא שיאתגרו אותנו אפילו יותר".

Shalem_09.08.16_MzV_042

מקום ראשון באיכות ההוראה. שיעור בשלם עם ד"ר דניאל גורדיס

בנוגע למדד החדש מציינת ליאור כי יכולות הכתיבה והביטוי שלה השתכללו פלאים במשך השנה האחרונה. "הרצון העז ללמידה משמעותית מצד הסגל והסטודנטים לצד החיבור הייחודי של מדעי הרוח עם עולם המעשה יוצרים שילוב מנצח", היא מסכמת.

גם במִנהל הסטודנטים נרשמת שביעות רצון: "שמחנו להיווכח שהסטודנטים חשים במאמצים הרבים שהשקענו במהלך השנה החולפת", אומרת מנהלת מנהל הסטודנטים שרון גרובי. "המרכז האקדמי שלם הגיעה השנה לשיא מבחינת מספר הסטודנטים, ולכן החלטנו להרחיב את הצוות שמטפל בכל ההיבט האקדמי, כדי שנוכל להגיע לכל סטודנט וסטודנטית. הסטודנטים מרגישים בכך ומכירים טובה – וזה פשוט מחמם את הלב".

"אחרי שנודעו תוצאות הסקר בשנה שעברה אמרתי כי לא ננוח על זרי הדפנה. התוצאות מוכיחות שאכן לא נחנו", אומר המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים ד"ר דניאל פוליסר. "זוהי מחמאה גדולה שאנו מקבלים מן הסטודנטים".

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.