קבוצת המשלחת עומדת בתמונה קבוצתית עם גשר הזהב מאחוריהם

משלחת הסטודנטים לסן פרנסיסקו: "מסע שכל ישראלי צריך לעשות"

במסגרת הקורס "אתגרים בחברה הישראלית", יוצאת מדי שנה משלחת סטודנטים של המרכז האקדמי שלם למסע עומק בקהילות יהדות סן פרנסיסקו. שלושה סטודנטים מספקים הצצה אל המתרחש במסע המרתק והלא פשוט הזה

23 באוקטובר 2018  |  מאת: מערכת תוכן ועניינים

הלימודים בשלם הם לא רק לצורך קבלת תואר ולא רק לצורך קבלת השכלה רחבה ושימושית. הם הכנה לחיים עצמם. כך, למשל, במסגרת הקורס "אתגרים בחברה הישראלית" יוצאים סטודנטים שלנו למסע בסן פרנסיסקו, במטרה להכיר מקרוב את המשולש הסבוך של יהודים ישראלים, יהודים אמריקאים ומדינת ישראל.

במסגרת המסע נפגשים הסטודנטים עם נציגי מוסדות מסורתיים, עם קבוצות כמו ג'יי סטריט או אייפאק ,עם סטארט-אפים יהודיים שמתמודדים עם אתגרי היהדות בארה"ב, עם ארגונים שפועלים ל"תיקון עולם", ועם אנשי אקדמיה ומשפט, חינוך ותרבות.

איך משפיע המסע על הסטודנטים? בואו ניתן להם את הבמה.

 

ליאב גלשטיין: "השאלה שיהודי סן פרנסיסקו שואלים את עצמם היא מפתיעה"

מדוע יהודים בסן פרנסיסקו טוענים שהיה להם קל יותר לחיות כיהודים אם מדינת ישראל לא הייתה קיימת? מה השאלה המקורית שיהודים אלה שואלים את עצמם ואנחנו לא? ליאב גלשטיין חזר מסן פרנסיסקו עם תחושה חזקה שתפקידה של מדינת ישראל הרבה יותר מורכב בכל הנוגע ליהדות התפוצות.

 

חנה ליברמן: "חשוב לזכור שיש עם ישראל מחוץ למדינת ישראל"

מדוע מדינת ישראל מתנגשת בזהות הפנימית העמוקה של יהדות סן פרנסיסקו? האם יהדות סן פרנסיסקו היא תמונת נגטיב של מדינת ישראל? ומדוע מוטלת על מדינת ישראל חובה כלפי אלה שלא ממש מזדהים איתה? חנה ליברמן חזרה מהמשלחת חדורת מוטיבציה.

 

מתן דנסקר: "הסטודנט היהודי-אמריקאי נמצא במשבר זהות גדול"

איך נכון להתייחס לסטודנטים יהודים באוניברסיטת ברקלי, שטוענים שמדינת ישראל מאתגרת את היהדות שלהם? האם לכנות אותם "עוכרי ישראל" ולכעוס עליהם, או לנסות להקשיב להם, לגרום להם להקשיב לנו ולנסות למצוא גשר? מתן דנסקר מסביר את חשיבות עצם המפגש בין הסטודנטים מישראל לבין סטודנטים יהודים מאוניברסיטת ברקלי.

היחסים בין יהודי ארה"ב לבין יהודי ישראל מעולם לא היו מורכבים יותר. הם גם מעולם לא היו חשובים יותר. זו כשלעצמה סיבה מצוינת להצטרף למסע השנתי שלנו בסן פרנסיסקו.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.