יש לה זמן לנשום. סטודנטית בשלם.

כל הזמן שבעולם: מלגת לימודים בשלם

לסטודנטים בדרך כלל אין זמן לנשום. זו עובדה, לא דעה. הם חייבים להסתדר עם שעות הלימודים הלוחצות, משמרות לא נוחות בעבודה ואולי להגניב איזה בילוי או דייט בערב. מה אם היו מציעים לכם מימון של שלושה רבעים מהלימודים, ומלגות נוספות למחייה ומגורים?

3 במאי 2014

לסטודנטים בדרך כלל אין זמן לנשום. זו עובדה, לא דעה. הם חייבים להסתדר עם שעות הלימודים הלוחצות, משמרות לא נוחות בעבודה ואולי להגניב איזה בילוי או דייט בערב. מה אם היו מציעים לכם מימון של שלושה רבעים מהלימודים, ומלגות נוספות למחייה ומגורים? אם אתם חושבים על לימודים גבוהים, כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה.

השנה הראשונה ללימודים חלפה. בדואר נוחתת דרישת תשלום לשנה הבאה. האסימון לאט לאט מתחיל לרדת: שנה א' שאותה מימנת מכספי הפיקדון הייתה סבבה לגמרי, לא התפרעת על טיול בחו"ל אבל גם לא חסכת במיוחד: כוס קפה באיזה מקום נחמד מדי פעם, בסופי שבוע סרט בסינמטק, קצת ריהוט לחדר החדש. אבל שנה ב' הולכת להיות סיפור אחר לגמרי.

אוקיי, לא צריך להילחץ. עבודה קטנה יכולה לסדר את המינוס שהולך להיווצר פה. רק נפתח את היומן ונבדוק באיזה ימים אפשר לעבוד. בשני ורביעי יש קורסים מהבוקר עד הערב ואתה חוזר הביתה שפוך, אז כדאי לוותר. בראשון ושלישי השיעורים הם בבוקר ובחמישי יש עבודה מעשית. מה שמשאיר… שני אחר הצהריים ועוד שעתיים בבוקר של יום חמישי. אה, זה קל. צריך למצוא עבודה במשמרות והפינה הזו סגורה. רגע. חישוב מהיר מראה שכדי לכסות את ההוצאות אתה צריך להרוויח… 53 ₪ לשעה?!

חיפוש בגוגל מראה שאפשר להרוויח סכום כזה באוצרוּת או באבטחת אישים בחו"ל. הבעיה: אתה לא מבין באמנות והלימודים שלך לא בחו"ל. יהיה קצת קשה לחזור ממצרים פעמיים-שלוש בשבוע לצורך לימודים.

את התסריט הזה לא המצאנו. כל מי שהיה אי-פעם סטודנט יודע שזהו התרחיש הסביר והטבעי ביותר. השילוב בין לימודים גבוהים, שמחירם גבוה, וחיים עצמאיים בעיר הגדולה שמחירם גבוה גם כן, מוליד שילוב שהוא כמעט בלתי אפשרי בין לימודים, עבודה ובילוי – השילוש הקדוש לכל סטודנט.

הפתרונות למצב הסבוך הזה אינם מעודדים: יש מי שסומך על ההורים, ששמחים לממן "משהו מועיל" עבור הילד החמוד שלהם; יש מי שנוקטים בשיטת ה'ג'אגלינג': קצת לימודים, קצת עבודה, קצת עבודה על חשבון הלימודים, קצת איחורים ללימודים על חשבון העבודה, שיעורי בית בסוף השבוע ובילויים – רק בתחילת הסמסטר, כשהמבחנים עוד רחוקים; יש מי שמְרַווחים את שנות הלימודים ולוקחים פחות קורסים כל שנה, כך שהלימודים שלהם נמשכים שנה-שנתיים יותר.

לכל פתרון החסרונות והיתרונות שלו, אבל החלום האמיתי, פשוט לשבת וללמוד את מה שרצית – בלי הפרעות, בלי קיצורי דרך ועיגולי פינות, בלי להירדם על הספרים, בלי לדווח על ההתקדמות שלך לספונסר –  לא מתגשם באף אחד מהם. אלא אם אתה אחד הסטודנטים המתקבלים מדי שנה ללימודים גבוהים במרכז האקדמי שלם.

ABS_9443

"כדי להצמיח אנשים גדולים צריך לתת להם את המרחב הראוי לחוקר". סטודנט בשלם

"הסטודנטים הם העתיד שלנו ושל מדינת ישראל", אומרת אפרת מזוז, מנהלת גיוס הסטודנטים בשלם. "התפקיד שלנו הוא לתת להם את כל הזמן הדרוש כדי שיפתחו כלים לבנות את עצמם מתוך תפיסה חברתית ולמידה מעמיקה".

בשלם מאמינים שכדי להצמיח אנשים גדולים צריך לתת להם את המרחב הראוי לחוקר. הקושי לפרנס את עצמך ולהתקיים בלי שעוד יש לך מקצוע מכניס ביד לא מאפשר ללמוד כמו שצריך: לשבת, לחקור, להקדיש את המחשבה להתעמקות בחומר הנלמד. בשל כך המרכז האקדמי מעניק לסטודנטים הבאים בשעריו כל שנה מלגת לימודים נדיבה לצד מלגת מחייה, המאפשרים מרווח נשימה החשוב כל כך לסטודנטים.

אנחנו יודעים שלא קל להיות סטודנט, אבל מאמינים שכמעט בלתי אפשרי להתפתח ולהיות חוקר רציני, איש עסקים מוביל, דיפלומט בעל ידע נרחב, איש תקשורת בעל עומק או כל מקצוע אחר הדורש התמחות ועומק – בלי היכולת לקחת את הלימודים ברצינות ולהשקיע בהם.

"המלגה מאפשרת לי לחיות בצורה בה אני יכולה לנשום", אומרת ניצן שרייבר, סטודנטית מחזור א' בשלם. "כאן, כמעט עם כל עבודה שכתבתי – קראתי ספר מחקרי, מה שאִפשר לי להרחיב את ההתייחסות שלי לנושא העבודה. אני לא צריכה למלצר בבית קפה כדי להתקיים, ומנצלת את הזמן לטובת פיתוח האינטליגנציה, מחקר ולימוד".

אנו במרכז האקדמי שלם מבינים את הסטודנטים שלנו, ורוצים להבטיח שמי שיוביל את החברה בדור הבא יהיו אנשים שהיה להם הפנאי הדרוש לחקור לעומק את יסודות התרבות, לקרוא את יצירות המופת ולכתוב אודותיהן. אם אתם מתאימים, פנו אלינו. אנחנו נפנה לכם את הלו"ז – כדי שתוכלו ללמוד.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.