חדשות

המרכז האקדמי שלם משתתף במיזם 'הספרייה הציבורית'

החל מהשבוע, העוברים והשבים בפארק המסילה בירושלים יכולים לעצור בצד הדרך, להשתרע על הדשא ולקרוא את אחד מספרי המופת של ההגות הדמוקרטית: הנסיך, לוויתן ועוד עשרות ספרים שנתרמו לספריה מיוחדת במינה

17 ביוני 2015

מיזם חברתי חדש שהקימה עיריית ירושלים, לוקח תחנות אוטובוס ישנות והופך אותן לספריות ציבוריות הפתוחות לכל דורש. במסגרת המיזם הציבור יכול להחליף ולתרום ספרים בכל שעות היום ללא פיקוח, כרטיסיות או קנסות – פשוט לגשת למדפים ולקחת או לתת ספר.

המרכז האקדמי שלם, שבו חוג ללימודים הומניסטיים והוצאת ספרים ותיקה, הוצאת שלם, תרם לספרייה הציבורית החדשה 60 ספרי מופת בנושאי הגות דמוקרטית, הגות יהודית וחקר המזרח התיכון.

"הגותם של הובס, מקיאוולי, הייאק, פופר ועוד רבים אחרים היא מיסודות הדמוקרטיה, אך אינה מוכרת מספיק בישראל", אומר ד"ר דניאל גורדיס, ראש החוג ללימודים הומניסטיים בשלם. "זוהי הזדמנות נפלאה לכל מי שרוצה להעמיק ולהרחיב את הבנתו על התהוות החברה המערבית לגשת למדף ברחוב, לשאול את הספר ולקרוא אותו".

IMG_0491

פשוט לבוא ולשאול ספר. נציגת שלם, אפרת מזוז-ונטורה, במעמד מסירת הספרים

מיכל, תושבת השכונה שנתקלה בספרייה הבוקר לראשונה הייתה מופתעת ונרגשת: "לא שמעתי שהמיזם הזה עומד לקום, והוא נראה לי כמו משהו נפלא שייפתח אפשרויות להיפגש עם ספרים חדשים – אבל גם עם אנשים, שיחליפו המלצות קריאה אלה עם אלה. מה שקורה פה בירושלים פשוט מדהים אותי".

באירוע הפתיחה הסביר ראש העיר, ניר ברקת, את הרעיון העומד מאחורי הקמת המיזם: "יזמנו את הפרויקט במטרה לעודד קריאת ספרים במרחב הציבורי, כבילוי פנאי בקרב הקהל הרחב בפארק המסילה המקסים", אמר והוסיף "מטרה נוספת היא לחשוף תושבים שאינם מגיעים לספריות באופן פעיל לאפשרות נוספת של השאלת וקריאת ספרים".

העירייה מתכננת כי בהמשך יתקיימו במתחם הספריות פעילויות קהילתיות בנושאי ספרות ושירה, וגם ביוזמות אלו מתכוון המרכז האקדמי שלם לקחת חלק ולהביא לקהל הרחב את מיטב ההרצאות מקרב חברי הסגל של שלם בנושאי ספרות, היסטוריה ופילוסופיה.

לאלבום המלא

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.