'פרוייקט שיר אחד' – חיבורים שלא היו מעולם

מיזם מרגש, היוצא לפועל במסגרת תוכניות המעורבות בקהילה של המרכז האקדמי שלם, הוא 'פרויקט שיר אחד' שיזמו הסטודנטים שלנו. הם חברו למגוון נגני רחוב ירושלמים, כינסו אותם לאולפן אחד והקליטו שיר משותף על הקסם שישנו בעיר היפה הזו. איך יצא? קסם!

5 במרץ 2014

מוזיקה מחברת בין אנשים, את זה ידענו גם לפני שהתחילו לרקוד הורה. גם העיר ירושלים מחברת בין אנשים – מספיק להעיף מבט במדרחוב, בקניון או באחד המעיינות הסובבים אותה, כדי להיווכח שהיא אוספת אל תוכה את כולם. ומה לגבי חיבור בין מוזיקה לירושלים?

מיזם מרגש, היוצא לפועל במסגרת תוכניות המעורבות בקהילה של המרכז האקדמי שלם, הוא 'פרויקט שיר אחד' שיזמו הסטודנטים שלנו. הם חברו למגוון נגני רחוב ירושלמים, כינסו אותם לאולפן אחד והקליטו שיר משותף על הקסם שישנו בעיר היפה הזו. איך יצא? קסם!

"יצרנו את 'פרויקט שיר אחד' כדי להראות לעולם שירושלים אינה כורעת תחת נטל ההיסטוריה", מסבירה שירה לאורנס, סטודנטית המרכזת את המיזם. "העיר צעירה, משתנה כל הזמן ומסתכלת קדימה, והסצנה המוזיקלית משקפת את התכונות האלה שלה". חיים-עזרא אעני, סטודנט שהפיק את המיזם, מוסיף: "השיר מוכיח שבין ישראלים יכול להתקיים שיח מסוג שונה, כזה שלוקח את הקולות מתוך חדר ההקלטות החוצה, אל המציאות המורכבת. התוצאה הסופית אכן נשמעת אדיר". צוות 'פרויקט שיר אחד' מקווה להביא את הכלי הזה לקבוצות נוספות בחברה הישראלית, כגון נוער בסיכון, כבר בחודשים הבאים.

אז מי השתתף? יניר – מתופף רוק כבד, חאלד – נגן חמת-חלילים, ירדן – נגנית סקסופון וקצינה בצה"ל, אנה – זמרת ועולה חדשה מרוסיה, בני – נגן פאנק חסידי, רונן – בעלי ג'מבה-בר, גור אריה – נגן גיטרה קלאסית ויוצרים נוספים שניגנו, שרו והרכיבו את השירים שהתחברו ליצירה אחת המסתיימת במילים המרגשות: "זה מרגיש לי כמו בית, המקום שאליו אני שייך".

מיזמי המעורבות של המרכז האקדמי שלם מחברים את הסטודנטים של המרכז האקדמי עם הקהילה הירושלמית שסביבם. ביניהם ניתן למצוא עזרה בהכנה לבגרות לנשים יוצאות אתיופיה, סדנת התמודדות עם בירוקרטיה לעולים חדשים העובדים בקרית מוריה, סדנאות הסתגלות לצעירים חרדים המבקשים להשתלב במוסדות השכלה גבוהה ומיזמים נוספים הממזגים עשייה חברתית, למידה ומפגשים אנושיים.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.