הוכרז החיבור זוכה פרס נובאק למחשבה יהודית

החיבור 'נטורליזם בגבולות האמונה', זיכה את מר אלכס סטודן, מנכ"ל חברה חינוכית ובוגר אוניברסיטת קולומביה, בפרס נובאק היוקרתי. חבר השופטים, שכלל מרצים בשלם ועורך בכתב העת 'דעת', בחר בו מבין חמישים המאמרים המצוינים שנשלחו לתחרות

25 בינואר 2015

המרכז האקדמי שלם מברך את מר אלכס סטודן, הזוכה בפרס המאמר המדעי המצטיין בתחום המחשבה היהודית ע"ש ג'ואל וג'ין נובאק. הפרס, בסך של 5000 דולר, הוענק למר סטודן על מאמרו 'נטורליזם בגבולות האמונה', שיפורסם בכתב העת היוקרתי 'דעת'.

התחרות לכתיבת מסה בתחום המחשבה היהודית הוכרזה ע"י המרכז האקדמי שלם בתחילת שנת 2014, וקראה לחוקרים צעירים לשלוח מסות החוקרות היבטים של המחשבה היהודית בעולם המודרני, או החוקרות את ההשלכות של טקסטים יהודיים קלאסיים על אתגרים פילוסופיים, תיאולוגיים ורוחניים העומדים בפני העם היהודי כיום.

קרוב לחמישים מלומדים הגישו את חיבוריהם, וחבר השופטים שכלל את פרופ' מנחם קלנר, ד"ר צחי וייס וד"ר מייקל פיגנבלט מהמרכז האקדמי שלם לצד פרופ' משה חלמיש, עורך כתב העת 'דעת', בחר במסתו של מר אלכס סטודן, 'Naturalism Within the Limits of Theism', המבקשת להטיל ספק בתפיסה המונוליטית הרואה את הרמב"ם כהוגה נטורליסטי 'טהור', ומשרטטת את דמותו של 'הנטורליסט התאיסט'.

Alex Sztuden

זוכה הפרס, מר אלכס סטודן. "שרטט את דמותו של הנטורליסט התאיסט"

מר סטודן למד פילוסופיה באוניברסיטת פורדהם, ממנה קיבל תואר שני ובה היה עמית מצטיין. הוא מחזיק בתואר ראשון בפילוסופיה מישיבה אוניברסיטה, וכן תואר מבית הספר למשפטים באוניברסיטת קולומביה. סטודן פרסם מאמרים רבים בנושאי פילוסופיה ודת, ומאמריו הופיעו בכתבי עת מכובדים כגון Modern Judaism, Tradition, The Torah U’Madda Journal, Meorot, The Hedgehog Review ובמות מכובדות נוספות. הוא אחד ממייסדיה של Brainfuse, חברה ללימוד מקוון, ומשמש כמנהלה בפועל.

החוג לפילוסופיה ולהגות יהודית מודה למשתתפים הרבים בתחרות, ומברך אותם בהמשך כתיבה פורייה. את תקציר המאמר הזוכה ניתן לקרוא כאן.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.