לבחור נכון: מור הניק מתמחה בעמותת 'לדעת'

לעשות יחסי ציבור לעמותה חברתית זה לא דבר פשוט – אבל שיעור לחיים. מור הניק, סטודנטית שנה ג' בשלם: "זו הדרך לקידום רעיונות משפיעים"

25 במאי 2016  |  מאת: גיל סלוביק

כדי לרכוש ניסיון בעולם התעסוקה לא חייבים מרפקים, דחיפה עצמית ולקיחת סיכונים. לפעמים מספיקים עדינות, הכלה והקשבה. מור הניק לומדת בשנה השלישית במרכז האקדמי שלם, ומתמחה בעמותת 'לדעת – לבחור נכון', עמותה ירושלמית ותיקה לקידום הבריאות המינית.

"העמותה עוסקת במגוון תחומים כגון זוגיות, אהבה, מיניות, התמודדות עם הריון לא מתוכנן, שימוש באמצעי מניעה, תכנון משפחה ועוד", מספרת מור, "מתוך כוונה להנגיש מידע ולתת לנשים לבחור בעצמן את דרכן בסוגיות אישיות. מכאן גם שם העמותה – מי שיודעת, יכולה גם לבחור".

מה בפועל עושה העמותה?

"העמותה מפעילה קו חם ומרכז ייעוץ וגם מקיימת הרצאות במקומות שונים כמו בתי ספר ומכינות במטרה להפיץ כמה שיותר ידע לכמה שיותר נשים".

למה שנשים יפנו לעמותה ולא ילכו לקופת החולים לקבל ייעוץ?

"אנשים לא אוהבים בירוקרטיה. אנשים כן אוהבים פרטיות, עדינות והכלה. המרכז שמפעילה העמותה הוא נגיש ושומר על אנונימיות, לא צריכים לקבוע אליו תור וכל הגישה שלו היא שוויונית ומעצימה. פנייה למרכז היא מעשה רך ונעים יותר לנשים רבות, ובצדק".

מה התפקיד שלך בעמותה?

"בעבר התנדבתי בעמותה בקו חם להתייעצות על הפלות ואמצעי מניעה. במסגרת ההתמחות אני אחראית על קשרי קהילה ויחסי הציבור והתפקיד כולל את ניהול דף הפייסבוק של העמותה וכתיבת מכתב עדכון (ניוזלטר) לשמירה על קשר עם המתעניינים".

AHHHHHHH

גישה שוויונית. מסע תמיכה ברשתות החברתיות בפעילות עמותת 'לדעת לבחור נכון'

מור מבקשת להדגיש את האופן שבו משפיעים הלימודים בשלם על ביצוע תפקידה בעמותה. "במישור הטכני, אודליה ממחלקת ההתמחות נמצאת לצדי כל הזמן ומסייעת בכל בקשה, תומכת ומאפשרת להרגיש מאוד בנוח. אבל יש מישור יותר עמוק: אני מגיעה לתפקיד עם ביטחון עצמי גבוה, תכונה שנרכשה כאן בשלם", היא מפתיעה.

הלימודים מעניקים ביטחון עצמי?

"לימודים הומניסטיים מבוססים על דיונים שמתפתחים בכיתה, מתוך דינמיקה שיכולה להיווצר רק בקבוצה קטנה. כשאת מוצאת את מקומך בקבוצה קטנה ואיכותית נבנה הביטחון העצמי שלך. במהלך השנים השיח הפך מ'הפגנת ידע' לשיח של 'שיתוף ידע', וכיום השיח מאפשר לשמוע ולהעשיר זה את זו. הכיתה היא מקום בטוח להשמעת דעות, ואני רכשתי ביטחון להשמיע את דעתי ואומץ לעסוק בנושאים חדשים ללא מורא. אלה כלים שללא ספק קניתי בשלם".

את רואה את עצמך עוסקת בעתיד בפעילות דומה לזו של 'לדעת – לבחור נכון'?

"בהחלט ייתכן. נוח לי להיות במקום שבו מצד אחד מדברים עם הקהילה באופן רחב, למשל באמצעות כלי המדיה, ומנגד – להחזיק קשר עם הפרט. אני חושבת שזו הדרך לקידום רעיונות, ובכל מקרה כנראה שאעסוק במקצוע שיש בו עיסוק ברעיונות ובהפצתם".

אז את כבר יודעת מה תרצי לעשות אחרי הלימודים?

"בינתיים אני עדיין בתוך חוויית הלימוד, וההתמחות מאפשרת לי להתנסות בתחום בלי להיות מודאגת. את התואר אמנם אקבל בסיום הלימודים, אבל אני לא לומדת רק בשבילו. חיפשתי לרכוש ידע שישנה אותי, שישנה גם את התפיסות האינטלקטואליות שלי, אבל גם משהו בנפש. לימוד שמעצב את האישיות. האמת? נראה לי שזה כבר קורה".

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.