'הרעיון המשיחי באסלאם': מאות השתתפו בהרצאתו של פרופ' יוחנן פרידמן

מיהו המהדי, מיהו הדג'אל ומה עומד לקרות בקץ הימים? פרופ' יוחנן פרידמן, חתן פרס ישראל המרצה בחוג למזרח תיכון ואסלאם בשלם, חשף בפני משתתפי ההרצאה השנתית במחשבה מדינית יהודית חלק ממסתרי האמונה המוסלמית

10 במאי 2016

מאות אנשים באו להרצאתו של פרופ' יוחנן פרידמן, 'הרעיון המשיחי באסלאם', שניתנה במסגרת ההרצאה השנתית במחשבה מדינית יהודית על שם זלמן חיים ברנסטין. הרצאתו של פרופ' פרידמן היא ההרצאה השמונה-עשרה בסדרה.

"המסורת המוסלמית מצפה לכך שלפני יום הדין תתרחש דרמה אפוקליפטית אשר תשנה את פני העולם. בדרמה הזאת ישתתפו משיח השקר (דג'אל), ישו והמשיח (המהדי); היא תביא להפיכת האסלאם לדת היחידה ותסלול את הדרך ליום הדין", פירט פרופ' פרידמן.

הוא מנה את ההבדלים בין התפיסה השיעית על בואו של המהדי, לבין היחס שאותו נקטו מאמינים סונים בנוגע אליו, ואפיין את פעלם של אחדים מן המשיחים שקמו לזרם זה.

Yochanan and Rivka

מומחה בעל שם עולמי. פרופ' יוחנן פרידמן עם תלמידה

פרופ' יוחנן פרידמן הוא חוקר בעל שם עולמי בתחום חקר האסלאם. הוא כיהן בכמה תפקידים בכירים באוניברסיטה העברית, היה עמית במכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון, שימש פרופסור אורח באוניברסיטאות ניו יורק ופנסילבניה, עמית מחקר בבית הספר ללימודים גבוהים (EPHE) בפריז ויושב ראש החטיבה למדעי הרוח באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

במוצאי יום העצמאות יוענק לפרופ' פרידמן פרס ישראל בתחום חקר המזרח הקרוב, והמרכז האקדמי שלם התכבד לארח את הרצאתו המרתקת ערב קבלת הפרס היוקרתי.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.