ראה אור גיליון מס' 2 של כתב העת הסטודנטיאלי 'קאנון'

גיליונו החדש של כתב העת הסטודנטיאלי 'קאנון' עוסק גם בנושאים חברתיים ואקטואליים ולא רק בנושאי תרבות ורוח. סקירה קצרה לרגל צאת הגיליון השני

24 באוגוסט 2015

אם כתבת טור דעה אקטואלי בן ארבע מאות מילה כדאי לשלוח אותו לעיתון, אם עמלת על מאמר אקדמי עמוס במובאות וציטטות, המשכן הטבעי עבורו יהיה כתב עת מקצועי; אבל אם ברצונך לפרסם מסה אישית רחבת יריעה, להביע את דעתך על סרט שיצא לאחרונה או לנתח מגמות בחברה הישראלית – לאן עליך לשלוח את כתב היד?

על הצורך הדחוף בזירה מעמיקה ואקטואלית בא לענות כתב העת הסטודנטיאלי 'קאנון'. קאנון הוא במה להגות, ביקורת, החלפת דעות ושיתוף ברעיונות שיזמו והוציאו לפועל הסטודנטים בשלם.

הדבר הבולט ביותר לעין כשנוטלים את הגיליון החדש ליד, הוא האיכות החזותית שלו. העיצוב מוקפד, המאמרים ארוכים אך לא ארכניים, הנושאים מעניינים ומזמינים והתמונות המלוות אותו מעוררות מחשבה.

"הגיליון החדש הרבה יותר 'ארצי' מהגיליון הראשון, שעסק בעיקר בתרבות ורוח, ויש בו עיסוק גם בנושאים אקטואליים, חברתיים ופוליטיים", מציין עמרי שגב, חבר מערכת כתב העת. "אם מחפשים קו מחבר בין המאמרים ישנו ההיבט הסימבולי – יש הרבה עיסוק בדימויים ובייצוגים של אדם מול החברה ושל האדם מול עצמו, שבאים לידי ביטוי בנושאים שונים שבהם הגיליון עוסק. בסופו של דבר התחושה היא שיצא תחת ידנו גיליון איכותי מאוד, והתגובות שאנחנו מקבלים ממעגלים הולכים ומתרחבים עוד מאז צאת הגיליון הקודם יעידו על כך".

canon_2 .9

"משרת תפיסת עולם שמרנית וממוסחרת". צילום מסך מתוך הסרט 'עד קצה העולם'

הגיליון השני, שיצא השבוע לאור, כולל מאמר ביקורתי על הסרט הפופולרי 'עד קצה העולם' הטוען כי הסרט, הנתפס כאנטי-ממסדי, משרת תפיסת עולם שמרנית וממוסחרת; דיון בייצוג (או, ליתר דיוק, בתת-ייצוג) דמותו של 'הערבי' בפזמונאות הישראלית; שלוש מסות אישיות בנושאי זהות והתבגרות המשרטטות בכישרון רב את דמותן של שלוש נפשות רגישות ועמוקות; סקירה סוציולוגית על פלג דתי מסקרן; פולמוס על פלורליזם בראשית ימי האסלאם ומאמרים נוספים.

בהקדמה לגיליון החדש כתבו העורכים כי כתב העת לא ייבחן רק לאור איכות גיליונו הראשון בלבד, אלא "גם ביחס ליכולתו לאתגר, לחדש ולרגש". אנחנו סבורים כי כתב העת עומד באתגרים אלה בכבוד.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.