השקעה בטוחה

דיוויד מסר, יו”ר חבר הנאמנים הבינלאומי של מרכז שלם ואחד מאנשי החזון שעומדים מאחרי הקמת המוסד המקדש את לימודי מדעי הרוח בישראל, פנה באירוע פתיחת שנת הלימודים לחמישים הסטודנטים של המחזור הראשון ושיבח אותם על היותם חיל החלוץ של לימודי ההשכלה הרחבה בישראל. כבוגר אוניברסיטת ייל, ייחס מסר את הצלחתו המקצועית להשכלתו הרחבה.

13 באוקטובר 2013

דיוויד מסר, יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של מרכז שלם ואחד מאנשי החזון שעומדים מאחרי הקמת המוסד המקדש את לימודי מדעי הרוח בישראל, פנה באירוע פתיחת שנת הלימודים לחמישים הסטודנטים של המחזור הראשון ושיבח אותם על היותם חיל החלוץ של לימודי ההשכלה הרחבה בישראל.

מסר, שיחד עם אשתו ברברה הנם התומכים המובילים בין הגורמים בקהילתו שבקונטיקט, נראה שבע רצון מההזדמנות לברך את הסטודנטים הנכנסים, שלפי דבריו ההשקעה בהם תהיה כזו ש"מחזירה את עצמה", בדמות עתידו של העם ועתידה של המדינה.

בנאומו העריך מר מסר כי עתידו של העם היהודי ייקבע במידה רבה על פי המתרחש במדינת ישראל. "הגורם מספר אחת שיבטיח את הישרדותנו יהיה איכותם של מהיגי העתיד של מדינת ישראל", פירט. "אם רק נקפיד לשכור את המורים הטובים ביותר, למשוך את הסטודנטים המצליחים ביותר ולהעביר אותם בתוך תוכנית הלימודים האיכותית והמוקפדת ביותר –  אין ספק שמי שייצאו ממוסדנו יהיו האנשים בעלי האופקים הרחבים ביותר".

כבוגר אוניברסיטת ייל, ייחס מסר את הצלחתו המקצועית להשכלתו הרחבה. הוא עמד על כך שכמעט כל המנהיגים ובעלי ההשפעה בארה"ב הם בעלי רקע של השכלה במדעי הרוח. הוא דיבר בלהט על הצורך בחינוך מסוג זה בישראל, כזה שמשלב בין המסורת היהודית לניסיון ההיסטורי הישראלי.

מר מסר השווה בין חזון המרכז האקדמי שלם לחזונו הנועז של בנימין זאב הרצל על מדינה עצמאית ליהודים, ולסיכום הביע את ביטחונו בכך שיותר משני עשורים של מאמצים להפוך את הרעיון למציאות, יביאו לתוצאה שתעלה על ציפיותיהם של התומכים הגדולים ביותר במוסד.

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.