הזמנה לטיול בעולם הקריירה שלכם

הזמנה לטיול בעולם הקריירה שלכם

צעירים רבים שסיימו את השירות הצבאי חושבים ש"הטיול הגדול" הוא תחנה שהם חייבים לעבור בה. אבל כדי להגשים את עצמך, לפגוש תרבויות אקזוטיות ולהכיר חברים חדשים לא צריך ללכת רחוק – וגם לא כדאי. עדיף לנצל את הזמן ללימודים מרחיבי אופקים. במרכז האקדמי שלם תוכלו לצאת למסע מרתק במיוחד, וגם לקבל מלגת דיור, מלגת מחיה וסבסוד שכר הלימוד

12 במאי 2020 מאת: המערכת

מתלבטים בין טיול למזרח לבין לימודים? התשובה ברורה

בסביבות גיל שנתיים מתחילה אצל פעוטות תקופת ה"למה" – השלב שבו הם מגלים את השאלה שאף פעם אין לה תשובה סופית. אדם צעיר דומה לספוג רך וגמיש, הוא בעל סקרנות רבה ומוטיבציה אדירה לדעת ולהתפתח. ככל שאנחנו צעירים יותר, המוח יכול להתמודד עם אתגרים רבים יותר, הגמישות המחשבתית גדולה יותר, היכולת ליצור הקשרים מורכבים ועמוקים חזקה יותר. כל אלה הם כישורים נרכשים, לא תכונות אופי.

בתחילת שנות ה-20 שלנו אנחנו חוזרים אל שלב ה"למה". אנחנו רוצים לדעת יותר, להתפתח, ללמוד – וזו הזדמנות מעולה לפתח את הכישורים שלנו. האם אנו רוצים לבלות את השנים המתאימות ביותר להתפתחות אישית וללמידה שתעמיק את האישיות שלנו בהתלבטות אינסופית בין שייק אננס לשייק קוקוס?

ללכת נגד העדר – ובעד עצמך 

החברה הישראלית תמיד תפקפק בבחירות שלך, אבל האם לקבוע את העתיד על פי מה שהדודים יגידו בארוחת שבת זה המהלך הנבון ביותר? שוק התעסוקה החל בתהליך של התאמה למציאות החדשה – ולא מדובר רק על הקורונה. נכון, הקורונה האיצה תהליכים מסוימים, כמו הגברת השימוש בנתוני-על (ביג דאטה), התחברות למאגרים מקוונים ולמידה מרחוק, אבל עוד קודם לכן המגזר העסקי – ובעקבותיו העולם האקדמי – עבר שינויים מרחיקי לכת.

הסטודנטים של היום חייבים להרגיש שיש קשר בין הלימודים התיאורטיים לבין הקריירה שהם עומדים לפתח, שיש ערך למה שהם לומדים ושהחומר הנלמד מפתח את החשיבה ואת האישיות שלהם. זה לא רק חומר למבחן, אלא מיומנויות אישיות. וזה בדיוק מה שמלמדים במרכז האקדמי שלם. עכשיו לכו תסבירו את זה לדודים.

מובילים לעתיד, לא סטודנטים הזמנה לטיול בעולם הקריירה שלכם

הדגש בתואר הראשון במרכז האקדמי שלם הוא על בניית פלטפורמה. לסכם את דברי המרצה ולשנן את החומר? לא אצלנו. בשלם מעודדים לא רק לסכם אלא גם להקשיב, ואת הסטודנטים מודדים דרך ההשתתפות שלהם בדיונים עמוקים, בהצגת עמדות והגנה עליהן ובעיקר בכתיבת עבודות, ולא מבחנים.

מחקרים גילו שכתיבת עבודות היא כלי לחשיבה ביקורתית, זאת לעומת שינון חומר למבחן שנשכח דקה אחרי שהמבחן הסתיים. לראשונה בישראל תואר מעשי בלימודי הרוח מכשיר את הסטודנטים לתפקידי הובלה בחברה כבר במהלך התואר.

איך זה עובד? הכול טמון בשיטה 

הרמוניה של מיומנויות

במקביל ללימודים העיוניים הסטודנטים בשלם עוברים הכשרה מעשית במקומות עבודה נחשקים, כמתמחים ועם ליווי צמוד של מאמן אישי ("מנטור") שהותאם בעבורם. כבר במהלך התואר הסטודנטים חווים את שוק העבודה מבפנים, מכירים את האנשים, את הארגונים, את הדינמיקה הארגונית, ולומדים ליצור חיבורים שישמשו אותם בהמשך הדרך. ההכשרה המעשית מאפשרת למתמחים שלנו לבדוק אם המשרה מתאימה לאישיות שלהם, ואם היו רוצים להמשיך בתחום ההתמחות שהם מתנסים בו לטווח ארוך. גיליתם שלא מתאים? מצוין, ממשיכים להתמחות הבאה.

המיומנויות שנלמדות בתואר, כגון חשיבה מקדמת תוך כריית מידע, עיבוד וניתוח נתונים, העברת ביקורת ופיתוח יכולת רטורית, הן המיומנויות שנדרשות למי שמעוניין להתפתח בעולם התעסוקה העכשווי. ההרמוניה שבה הן משתלבות זו עם זו היא שעושה את ההבדל ומכינה אתכם לשוק העבודה.

עבודת החלומות היא להגשים את החלום של עצמך 

הזמנה לטיול בעולם הקריירה שלכם

מטיילים בלי לחזור לבית של ההורים, זה אפשרי.

עצמאות כלכלית מאפשרת לחסוך למטרות עתידיות וגם לעמוד על הרגליים – כבר עכשיו. כשמתלבטים בין טיול לבין לימודים, כדאי לשאול את עצמנו אם לחזור אחרי הטיול לנקודת האפס, לחדר שבו גדלנו, זו הדרך הנכונה לעצמאות כלכלית – למרות ש"זה מה שכולם עושים"…

מהי הדרך להשיג עצמאות כלכלית ואישית? ללמוד ולעבוד במקצוע שמתאים לכם, שיש בכם תשוקה לקום אליו בכל בוקר, שאתם חולמים עליו בלילה וקמים אליו עם רעיונות חדשים ומסעירים. במרכז האקדמי שלם תוכלו להתחיל לעבוד במקצוע שלכם תוך כדי התואר, בתפקיד שתפור לשאיפות ולכישורים שלכם, כלומר, לקדם את הקריירה שלכם בעשור.

להיות סטודנט למרות יוקר המחיה

כדי להצליח, את זה כולם יודעים, צריך להקדיש זמן ואנרגיה. המרכז האקדמי שלם עוזר לכם להצליח, ורוצה שתקדישו את כל זמנכם ללמידה ולהתפתחות אישית. מכיוון שאנו יודעים כמה מאתגרים חיי הסטודנטים בארץ, אנו מציעים עזרה בסבסוד שכר לימוד, מלגת מחיה ומלגות מגורים.

לבחור את הדרך שמתאימה לך

באחד משיריו של רוברט פרוסט, הגיבור מתאר כיצד בחר את דרכו: "משתי הדרכים שביער עבות / בחרתי בזו שהלכו בה פחות / ופה הרי כל ההבדל בעולם". במקום טיול אחרי צבא ארוך "כמו כולם", תוכלו להגשים את עצמכם, לפגוש חברים לחיים, לרכוש כלים ולבנות קריירה – וגם לטייל (בחופשות סמסטר!).

תכלס, לא חבל לכם על הזמן?

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.