חדשות
רוזוולט מונטאס (שמאל), עם עידו חברוני בביקור במרכז האקדמי שלם

ראש לימודי הליבה של אוניברסיטת קולומביה בביקור ייחודי במרכז האקדמי שלם

ב-14 במרץ, המרכז האקדמי שלם אירח את ד”ר רוזוולט מונטאס מאוניברסיטת קולומביה, כחלק מסדרת המפגשים הנערכים בין סגל המרכז לדמויות מרכזיות בתחום החינוך הליברלי בחו”ל. מונטאס, ראש לימודי הליבה באוניברסיטה, דיבר במפגש על השיקולים הפרקטיים מאחורי תכנית הלימודים המיוחדת, כמו גם על המחויבות האישית שלו להמשך קיום ופיתוח התכנית בקולומביה.

3 באפריל 2013

ב-14 במרץ, המרכז האקדמי שלם אירח את ד"ר רוזוולט מונטאס מאוניברסיטת קולומביה, כחלק מסדרת המפגשים הנערכים בין סגל המרכז לדמויות מרכזיות בתחום החינוך הליברלי בחו"ל. מונטאס, ראש לימודי הליבה באוניברסיטה, דיבר במפגש על השיקולים הפרקטיים מאחורי תכנית הלימודים המיוחדת, כמו גם על המחויבות האישית שלו להמשך קיום ופיתוח התכנית בקולומביה.

מונטאס – בהכשרתו פרופסור לספרות אמריקאית של תקופת טרום-מלחמת האזרחים, אך עם הכשרה רחבה בהגות מאפלטון ועד קאנט – קיבל לאחרונה את המשימה של הוספת קורסים רב-תרבותיים לתכנית לימודי הליבה המפורסמת של קולומביה. בהיותו בעצמו בן למהגרים ובעל מורשת תרבותית שונה, מונטאס אומר כי הוא יכול להעריך את רצונם של סטודנטים רבים להתאים את תכנית הליבה ל"גיוון התרבותי", אך בד בבד נשאר נאמן לקורסים המסורתיים, אשר "אמורים לייצג" את "הרעיונות החשובים ביותר שעיצבו את המוסדות והערכים של התרבות שלנו".

במסגרת ביקורו במרכז האקדמי שלם, מונטאס הדגים לחברי הסגל כיצד מתנהל סמינר בקולומביה, והוביל דיון על קאנט. לאחר מכן, שוחח עימם על המבנה של תכנית הלימודים בקולומביה, על יתרונותיה הרבים ועל האתגרים שהיא מציבה. במהלך השיחה הודה מונטאס כי תכנית הליבה "עיצבה את האופן בו הוא חושב על חייו". בתור אדם שנולד ובילה את חייו הראשונות ברפובליקה הדומיניקאנית, אמר מונטאס כי תכנית הלימודים היא חוויה משנה-חיים, אשר מחברת בין סטודנטים לא רק לרוחב – בין סטודנטים הלומדים מקצועות שונים – אלא גם לאורך, בין בוגרים של מחזורים שונים. תכנית הליבה, הוא הוסיף, מאפשרת לכל אחד להרגיש שהוא חלק מהתרבות המערבית, ושיש לו בה חזקה.

ד"ר עידו חברוני, המנהל האקדמי של שלם, אמר על ביקורו של מונטאס כי "זוהי עדות להערכה הרבה שחולקים לנו כמה מהמוסדות המובילים בעולם, ולעניין הרב שיש להם בהקמת מוסד ללימודים הומניסטיים בישראל בסגנון אוניברסיטאות העילית בארה"ב ואירופה".

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.